Jestico + Whiles: Vila u Prahy

Jestico + Whiles: Vila u Prahy

(10. 11. 2014) Jestico + Whiles  dokončili vysoce moderní „chytrou“ vilu u Prahy. Sofistikovaný rodinný dům s pěti ložnicemi, který spojuje moderní estetiku s nejnovějšími technologiemi v oblasti životního prostředí a se špičkovou inteligentní technologií domácnosti.

 
 
 
 

Jestico + Whiles: Vila u Prahy

Jestico + Whiles  dokončili vysoce moderní „chytrou“ vilu u Prahy. Sofistikovaný rodinný dům s pěti ložnicemi, který spojuje moderní estetiku s nejnovějšími technologiemi v oblasti životního prostředí a se špičkovou inteligentní technologií domácnosti.

Návrh plně integruje minimalistické prostory domu do zahrady. Skrze transparentní, na jih orientovanou fasádu je celý obytný prostor zaplavován přirozeným světlem. Díky průběžnému balkonu přesahu střechy nehrozí v létě nebezpečí přehřátí či oslnění.Velké střešní okno je navrženo tak, aby rozčlenilo fasádu v druhém patře a zdůraznilo rozdělení prostorů na hlavního a dětské křídlo. Světlík podlaze patra také přivádí světlo až do přízemí, v patře je orámován pitoreskní minizahrádkou, viditelnou z hlavní ložnice.
Severní fasádu definuje mozaika oken.Přes široké prosklení je vidět hluboko do interiéru vily a do zahrady; hranice mezi vnitřními a venkovní prostory se tak rozmazává.
Vedle velkorysého obývacího pokoje je kuchyň s jídelním koutem. Tyto prostory jsou navrženy jako teplé centrum rodinného života, ovšem na úrovni doby, co se vybavení a technologií týká.
Tři podlaží domu spojuje dubové schodiště. Nejníže se nachází tělocvična, sauna a Jacuzzi. Zcela nahoře pak jsou ložnice a koupelny a terasa se subtilním LED osvětlením, rafinovaně začleněným do detailu okapu.Garáž je oddělená od domu a s prosklenou fasádou, takže jako výkladní skříň ukazuje parádní sbírku aut. Do garáže je vidět ze zahrady a z herny.
použité materiály jsou tradiční. Fasáda je kombinací světle šedé štukové omítky a cementových panelů. Okna s trojitým zasklením mají dřevohliníkové rámy.  Bezrámová okna v přízemí zdůrazňují propojení se zahradou, venkovní terasa časem zešedne a sjednotí se s podlahou z běleného dubu s šedým olejovým nátěrem.
V domě jsou zabudovaná inteligentní zařízení, která umožňují řídit osvětlení, kontrolují bezpečnost a mají další funkce, které lze ovládat z iPhonu nebo iPadu. Automatické řízení teploty využívá data z domácí meteo-stanice. Vila získala třídu „A“ evropského energetického štítku pro budovy.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz