Jičín bude mít do léta územní studii pro bývalé kasárny

Jičín bude mít do léta územní studii pro bývalé kasárny

 
 
 
 

Jičín bude mít do léta územní studii pro bývalé kasárny

(ČTK) - Město Jičín by mělo mít do léta zpracovanou územní studii pro lokalitu kasáren, v níž by v budoucnu měla vyrůst nová obytná čtvrť. Studii pro město udělá pražská architektonická kancelář Cuboid Architekti, která loni vyhrála soutěž architektů na podobu nové zástavby osmihektarového areálu. Smlouvu s architekty už schválila městská rada. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Magdaléna Doležalová.

1. cena v soutěži - Cuboid Architekti
Smlouva města s architekty počítá i s další spoluprací obou subjektů. Město za studii a následnou spolupráci zaplatí 399.000 korun bez DPH. Tato celková cena bude snížena o vyplacenou odměnu vítězi urbanisticko-architektonické soutěže, tedy o 100.000 Kč.

Soutěžní návrh Cuboid Architekti počítá na místě po kasárnách zejména s rodinnými domky a v menší míře s obytnými domy. V centru území architekti navrhli objekt mateřské školy. Porota na návrhu ocenila zejména jeho jednoduchost a to, že v území nevytváří cizorodou urbanistickou strukturu.

Jičín už nechal většinu objektů kasáren zdemolovat. Zůstaly jen dvě krajní budovy kasáren směrem od centra a město hledá jejich využití. O jednu budovu projevil zájem místní lékař, který by ji chtěl přebudovat na ordinace lékařů, lékárnu a bydlení. V areálu kasáren hodlá radnice vybudovat infrastrukturu a území pak nabídnout investorům. Radnice odhaduje, že by se tak mohlo stát nejdříve v roce 2016.

Původně měli areál kasáren přebudovat výhradně soukromí investoři. Žádný ze dvou pokusů předat kasárny soukromníkům se ale nenaplnil a město se v roce 2011 nakonec rozhodlo, že v revitalizaci bude pokračovat samo.

Související články:
Soutěž architektů na kasárny Jičín vyhrál Cuboid Architekti 30.10.2013


Vítězný návrh naleznete na stránkách autorů - CUBOID Architekti - ZDE.
Více informací o soutěži a vítězný návrh naleznete na stránkách ČKA - ZDE.


1. cena v soutěži - Cuboid Architekti

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.