Jindřich Plaza v Ostravě

Jindřich Plaza v Ostravě

(27. 6. 2011) Společnost RPG Real Estate má v plánu postavit na místě hotelového domu Jindřich nový moderní komplex skládající se hlavně ze dvou výškových budov. Jindřich Plaza by měl mít nejvyšší budovu v ČR, první má měřit 121 m, druhá 84 m.
Koncept projektu Jindřich Plaza počítá s prvotřídním hotelem se zhruba sto dvaceti pokoji a řadou doplňkových služeb, jako jsou fitness centrum či třeba relaxační bazén. Součástí mají dále být kancelářské prostory, obchůdky, vyhlídková restaurace a také podzemní parkoviště. Kompozice budov je projektována tak, že rozšiřuje stávající Bezručův sad, čímž výrazně zvyšuje plochu současné zeleně. Historická těžní věž před Jindřichem by měla zůstat zachována a stane se součástí nového areálu.
Autorem návrhu je kancelář CMC architects a. s.

 
 
 
 

Jindřich Plaza v Ostravě

Společnost RPG Real Estate má v plánu postavit na místě hotelového domu Jindřich nový moderní komplex skládající se hlavně ze dvou výškových budov. Jindřich Plaza by měl mít nejvyšší budovu v ČR, první má měřit 121 m, druhá 84 m.
Koncept projektu Jindřich Plaza počítá s prvotřídním hotelem se zhruba sto dvaceti pokoji a řadou doplňkových služeb, jako jsou fitness centrum či třeba relaxační bazén. Součástí mají dále být kancelářské prostory, obchůdky, vyhlídková restaurace a také podzemní parkoviště. Kompozice budov je projektována tak, že rozšiřuje stávající Bezručův sad, čímž výrazně zvyšuje plochu současné zeleně. Historická těžní věž před Jindřichem by měla zůstat zachována a stane se součástí nového areálu.
Autorem návrhu je kancelář CMC architects a. s.

S polečnost RPG zatím neoživí projekt Jindřich Plaza v Ostravě
Ostrava 26. června (ČTK) - Realitní skupina RPG Real Estate zatím nezahájí stavbu projektu Jindřich Plaza - komplexu kanceláří, obchodů s hotelem v centru Ostravy. Měl vyrůst na místě hotelového domu Jindřich. Podle zástupců firmy je trh s administrativními prostory v Ostravě po hospodářské krizi nadále "mrtvý". RPG začne stavět pouze v případě, že bude mít dopředu podepsanou smlouvu se stálým nájemcem kancelářské budovy. ČTK to řekl mluvčí realitní skupiny RPG Real Estate Petr Handl.

Firma projekt zastavila v roce 2008 v době vypuknutí recese. "Ostrava se dostala před několika lety do boomu, firmy se tady chtěly stěhovat. Ale krize to zastavila. Nové kancelářské prostory jsou dneska v Ostravě často z poloviny prázdné. Stále proto přemýšlíme, co na tom místě postavíme," uvedl Handl.

Výstavbu kancelářské budovy by mohl nastartovat nájemce, se kterým se RPG dohodne dopředu na pronájmu. "Nemůžeme si v dnešní situaci dovolit stavět něco dopředu, pohybovat se v oblasti spekulantství," konstatoval Handl. Projekt měl stát zhruba 2,5 miliardy korun. "Naštěstí jsme ještě zbytečně neproinvestovali stovky milionů korun," dodal.


Další developerské projekty však v moravskoslezské metropoli začínají postupně opět ožívat. V minulých dnech se po dvouleté přestávce znovu rozjela stavba administrativního centra na Nové Karolině za více než miliardu korun. Našel se nový investor. Stavební a také developerská společnost GEMO Olomouc do něj vložila 200 milionů korun.

V nové budově vznikne asi 25.000 metrů čtverečních kancelářských ploch a 3700 metrů čtverečních plochy určené pro maloobchodní prodejny. "Věříme, že Nová Karolina je nejlepší kancelářskou lokalitou v Ostravě. To by nám mělo při zaplňování našich prostor pomoci," řekl předseda představenstva společnosti Passerinvest Radim Passer, jehož firma je jedním z investorů Nové Karoliny. Podle něj je nyní v Ostravě asi 100.000 metrů čtverečních kvalitních kancelářských ploch. "Odhaduje se, že asi deset procent je prázdných a toto číslo se pravděpodobně ještě zvýší," poznamenal.

Developerská společnost CTP také začala stavět novou čtrnáctipatrovou kancelářskou budovu na náměstí Republiky. Dokončí ji za 1,2 miliardy korun v příštím roce. Největším nájemcem v ní bude firma Tieto, podle níž se bude nová budova jmenovat Tieto Tower. Podle původních plánů chtěla na náměstí vybudovat čtyřiadvacetipodlažní mrakodrap. Po vypuknutí hospodářské krize však svoje plány firma změnila.

Doplněno Stavbaweb:

Další vizualizace a informace o projektu Jindřich Plaza naleznete
zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz