Jindřišská 16, Jungmannova ul. - nové kancelářské budovy v Praze

Jindřišská 16, Jungmannova ul. - nové kancelářské budovy v Praze

(1. 3. 2012) Rakušané postaví v centru Prahy nové kanceláře za 1,1 mld. Kč.
Architektem projektu Jindřišská 16, který kromě původní budovy bude zahrnovat i zcela novou část, je architektonická kancelář DaM.

 
 
 
 

Jindřišská 16, Jungmannova ul. - nové kancelářské budovy v Praze

Rakušané postaví v centru Prahy nové kanceláře za 1,1 mld. Kč.
Architektem projektu Jindřišská 16, který kromě původní budovy bude zahrnovat i zcela novou část, je architektonická kancelář DaM.

Jindřišská 16, foto: Immofinanz Group
Praha 29. února (ČTK) - Rakouská realitní skupina Immofinanz Group chce v centru Prahy přestavět dvě starší budovy na nové kanceláře. Celkový výše investice bude činit zhruba 45 milionů eur, tedy asi 1,1 miliardy korun. Stavební práce na projektu v Jindřišské ulici už začaly, projekt v Jungmannově ulici čeká na stavební povolení. Představitelé firmy to dnes oznámili na tiskové konferenci.

Budovu na rohu ulice Politických vězňů a Jindřišské a další nemovitosti koupil Immofinanz spolu s firmou Lordship v roce 2006 od ČSOB. "Chtěli jsme však převzít úplnou zodpovědnost za projekt, a tak jsme minulý rok odkoupili podíl Lordshipu," uvedl Eduard Zehetner, předseda představenstva Immofinanz.

Projektu v Jindřišské rakouský developer natolik věří, že ho financuje z vlastních zdrojů a bez předem sjednaných nájemců. Měsíční nájemné v budově bude činit zhruba 24 eur (asi 598 korun). Celková investice do projektu Jindřišská 16 má činit 24,6 milionu eur (přibližně 613 milionů korun). Architektem projektu, který kromě původní budovy bude zahrnovat i zcela novou část, je architektonická kancelář DaM.

Jindřišská 16 - atrium Jindřišská 16 - lobby
Jindřišská 16 (vizualizece: Aciel Design pro DaM) Jindřišská 16 (vizualizece: Aciel Design pro DaM)

Největší záměr na výstavbu kanceláří v centru hlavního města nedávno oznámila skupina Penta. Místo bývalého sídla Rudého práva vznikne u Florence administrativní komplex o rozloze 49.000 metrů čtverečních hrubé podlahové plochy. Stavba má být hotová na konci roku 2013. Tedy podobně jako projekt v Jindřišské, který má nabídnout 6800 metrů čtverečních kanceláří.

Konkurence ze strany Penty se Rakušané nebojí. "Náš produkt má zcela jiný charakter," poznamenal Ralph Bezjak, ředitel Immofinanz pro výstavbu komerčních nemovitostí.

Do portfolia skupiny Immofinanz patří v Česku 36 nemovitostí v hodnotě 624,8 milionu korun (kolem 15,5 miliardy korun). Společnosti patří na tuzemském trhu například 16 kancelářských budov nebo síť obchodních parků Stop.Shop. Spolu se firmou Lordship nyní Immofinanz přestavuje v ulici Na Příkopě bývalé sídlo ČSOB na obchody s módou a kanceláře. Očekávaná hodnota plánovaných projektů v Česku po dokončení má být 115,2 milionu eur (asi 2,9 miliardy korun).

Na osmi trzích ve střední a východní Evropě skupina vlastní celkem 1600 investic v přibližné hodnotě 8,7 miliardy eur (asi 217 miliard korun).

Čistý zisk skupiny se za účetní pololetí, které skončilo v říjnu 2011, zvýšil na 265,1 milionu eur (kolem 6,6 miliardy korun) ze 108,3 milionu eur (zhruba 2,7 miliardy korun) o rok dřív.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz