Jinonice Court – III. Etapa

Jinonice Court – III. Etapa

(2. 1. 2019) MS architekti

   
 
 
 
 

Jinonice Court – III. Etapa

Moderní architektura a minimalistický design charakterizují pět nových vil, které se stanou součástí areálu Jinonického dvora. S respektem k historické substanci jsme navrhli třetí etapu projektu pojící historii se současným životním stylem.

Ve třech etapách probíhá návrh a realizace našeho projektu – obnovy a soudobého doplnění chráněné kulturní památky: v rámci první etapy jsme navrhli devět výjimečných bytů navazující na historickou usedlost – na Jinonický dvůr veřejným i polosoukromým prostorem bytových předzahrádek. Druhou etapou je kompletní rekonstrukce a revitalizace dvora, kde jsme navrhli několik exkluzivních bytů s přímým kontaktem s historií místa. Součástí etapy je mimo jiné i restituce místního pivovaru z 18. století, zachování nedávno objevené historické tvrze a obnovení zašlého genia loci. Třetí a poslední etapu tvoří zmíněných pět vil – ty propojí areál Jinonického dvora se zbytkem lokality, dotvoří současné i historické centrum Jinonic a doplní stávající rezidenční strukturu kvalitním bydlením a veřejným prostorem, kde se snoubí historie a současnost do jedinečného kompaktního celku.

Autor: MS architekti s.r.o.: Tomáš Filgas, Pavel Hřebecký, Eliška Chlachulová, Michal Šourek
Developer: V Invest CZ a.s.

Související články:
Jinonice court  25.10.2017
Archeologové odkryli na dvoře Jinonického zámečku vzácnou tvrz ze 14. století  27.11.2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 1. 2019 16:39:56. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Jitka

3. 1. 2019 08:50:42. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Petr Palička

 
 
 
 

2. 1. 2019 16:39:56. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Jitka

  To si opravdu neumíme vážit českého jazyka? Vážně potřebujeme zákon na jeho ochranu, aby nevznikaly takové paskvily, jako smíšenina českého jména s anglickým označením - a navíc v anglickém slovosledu? Kroutí se ve mně všechny vnitřnosti, jak lezeme cizincům do ... Závidím Francouzům.

3. 1. 2019 08:50:42. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Petr Palička

  Jazyk hrozný, ale projekt vypadá výborně.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz