Jinonice Court – III. Etapa

Jinonice Court – III. Etapa

(2. 1. 2019) MS architekti

   
 
 
 
 

Jinonice Court – III. Etapa

Moderní architektura a minimalistický design charakterizují pět nových vil, které se stanou součástí areálu Jinonického dvora. S respektem k historické substanci jsme navrhli třetí etapu projektu pojící historii se současným životním stylem.

Ve třech etapách probíhá návrh a realizace našeho projektu – obnovy a soudobého doplnění chráněné kulturní památky: v rámci první etapy jsme navrhli devět výjimečných bytů navazující na historickou usedlost – na Jinonický dvůr veřejným i polosoukromým prostorem bytových předzahrádek. Druhou etapou je kompletní rekonstrukce a revitalizace dvora, kde jsme navrhli několik exkluzivních bytů s přímým kontaktem s historií místa. Součástí etapy je mimo jiné i restituce místního pivovaru z 18. století, zachování nedávno objevené historické tvrze a obnovení zašlého genia loci. Třetí a poslední etapu tvoří zmíněných pět vil – ty propojí areál Jinonického dvora se zbytkem lokality, dotvoří současné i historické centrum Jinonic a doplní stávající rezidenční strukturu kvalitním bydlením a veřejným prostorem, kde se snoubí historie a současnost do jedinečného kompaktního celku.

Autor: MS architekti s.r.o.: Tomáš Filgas, Pavel Hřebecký, Eliška Chlachulová, Michal Šourek
Developer: V Invest CZ a.s.

Související články:
Jinonice court  25.10.2017
Archeologové odkryli na dvoře Jinonického zámečku vzácnou tvrz ze 14. století  27.11.2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 1. 2019 16:39:56. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Jitka

3. 1. 2019 08:50:42. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Petr Palička

 
 
 
 

2. 1. 2019 16:39:56. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Jitka

  To si opravdu neumíme vážit českého jazyka? Vážně potřebujeme zákon na jeho ochranu, aby nevznikaly takové paskvily, jako smíšenina českého jména s anglickým označením - a navíc v anglickém slovosledu? Kroutí se ve mně všechny vnitřnosti, jak lezeme cizincům do ... Závidím Francouzům.

3. 1. 2019 08:50:42. Re: Jinonice Court – III. Etapa. Petr Palička

  Jazyk hrozný, ale projekt vypadá výborně.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz