Johansen Skovsted Arkitekter: Po ruce

Johansen Skovsted Arkitekter: Po ruce

(26. 11. 2020) Poslední přednáška letošního cyklu Severská cesta, cesta k udržitelnosti proběhne 3. prosince

   
 
 
 
 

Johansen Skovsted Arkitekter: Po ruce

Na poslední přednášce letošního celoročního cyklu Severská cesta, cesta k udržitelnosti představí spolek Kruh práci progresivního dánského studia Johansen Skovsted Arkitekter. V živém streamu zástupci kanceláře odhalí svůj přístup k architektuře, přírodě a dědictví staveb a poukážou na své zdařilé projekty. Přednáška s názvem „Po ruce“ se uskuteční v živém vysílání na facebookových stránkách spolku Kruh ve čtvrtek 3.12. od 19:30. Akce proběhne zdarma, ovšem je možnost tuto přednášku a rovněž působení celého spolku podpořit zakoupením virtuálních vstupenek, které jsou k dispozici v předprodeji sítě GoOut.


Dánská kancelář Johansen Skovsted Arkitekter byla založena dvěma architekty Sørenem Johansenem a Sebastianem Skovstedem. Studio reprezentuje kodaňskou progresivní architekturu a během několika let dosáhlo velkého uznání. Architekti získali národní i mezinárodní ocenění, mimo jiné AD Design Award 2018, tříletý pracovní grant Danish Arts Foundation 2017, nebo se s projektem v povodí řeky Skjern dostali do užšího výběru pro Cenu Mies van der Rohe 2017.

Práce dánského studia svědčí o silné vizi a autonomní architektuře. „Snažíme se překlenout propast mezi současnými stavebními procesy a materiály a základními architektonickými hodnotami,“ dodávají zástupci kanceláře. Navrhují objekty a budovy, které jsou inspirovány prvotními formami, kdy na jejich práci mají významný vliv jak lidová architektura, tak anonymní průmyslové stavby. S respektem poté přistupují ke kontextu místa a projevují zájem o místní stavební techniky.

Nedávné projekty, jako jsou rekonstrukce čerpací stanice na řece Skjern a stavební prvky v ptačí rezervaci Tipperne, jsou příkladem jejich citlivého přístupu k dědictví budov a k přírodě. Stavební zásahy do krajiny zhmotňují jejich sochařský přístup k prostoru, jako lze vidět například u ptačí pozorovatelny v Tipperne. Zvlněná betonová fasáda tří zrekonstruovaných přečerpávacích stanic na řece Skjern zase odkazuje na okolní rozbrázděná pole. Tyto stanice se staly oblíbeným návštěvním místem s výstavními prostory, vnitřními a vnějšími stanovišti určenými k pozorování okolí a víceúčelovými sály.

Dále se kancelář soustředí na projekty komunitních center, kulturních staveb, ale také rodinných domů, například rekonstrukce staré rekreační chaty v chráněné krajinné oblasti Blåvand v Dánsku. „Studio Johansen Skovsted Arkitekter vidí architekturu jako médium pro hraní si s krajinou, budovami a městy a celou historií, která k tomu patří,“ dodává k práci dánské kanceláře Marcela Steinbachová, architektka a zakladatelka spolku Kruh.

Online přednáška ateliéru Johansen Skovsted Arkitekter bude vysílána na facebookových stránkách spolku Kruh ve čtvrtek 3. prosince od 19:30 hodin. Akce proběhne zdarma, ovšem je možnost tuto přednášku a rovněž působení celého spolku podpořit zakoupením virtuálních vstupenek, které jsou k dispozici v předprodeji sítě GoOut.

podle podkladů spolku Kruh

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz