Juan Melo: Informační pavilony v Bogotě

Juan Melo: Informační pavilony v Bogotě

(8. 6. 2011) Projekt byl navržen jako jedna část série malých center pro turistické informace. Stánky, jejichž výstavba v posledních dvou letech byla financována městem, jsou na několika místech v Bogotě a jejich programem je poskytovat informace a komunikační služby jak turistům, tak místním obyvatelům. Každý pavilon je vybaven počítači s přístupem na internet, telefony a interaktivními obrazovkami s informacemi o blízkém okolí.

 
 
 
 

Juan Melo: Informační pavilony v Bogotě

Projekt byl navržen jako jedna část série malých center pro turistické informace. Stánky, jejichž výstavba v posledních dvou letech byla financována městem, jsou na několika místech v Bogotě a jejich programem je poskytovat informace a komunikační služby jak turistům, tak místním obyvatelům. Každý pavilon je vybaven počítači s přístupem na internet, telefony a interaktivními obrazovkami s informacemi o blízkém okolí.

 


Dvě specifické konstrukce – od Juana Melo a Camila Delgadilla – jsou postaveny ve vnějším prostoru. Koncept spočívá na respektování individuálních podmínek každého místa, vyhýbá se tedy myšlence univerzálního návrhu pro jakoukoliv lokalitu. V řezu a dispozici jsou konstrukce čistě včleněny do okolí, jejich geometrie je tedy obměněná. Aniž by se staly překážkami, využívají výhody venkovního prostoru.
Konstrukce umístěná na Chile Avenue sestává ze čtyř modulů jednoduše sestavených dohromady. Okolí si vyžaduje více introvertní prostor, zadní stěna je proto plná. V případě stánku v Hacienda Santa Bárbara bylo nutné navrhnout tenčí konstrukci a zmenšit velikost informačního místa. Venkovní vegetace je zarámována do horizontálního okna a došlo i ke změnám v řezu (venkovní paluba).
Stánky sice nejsou identické, ale jsou unifikovány použitím stejného materiálu (teakové dřevo, ocel a sklo) a barevností. Obě konstrukce měly být co nejvíce otevřené v provozní době a hermeticky uzavřené jako kontejnery po zavření. Skládací přední stěna tomuto požadavku plně vyhovuje.
Tyto stánky jsou novou typologií městského mobiliáře. Svou otevřeností zvou kolemjdoucí k rychlé a pohodlné zastávce pro informaci nebo kvůli kontaktu.
 Architekt: Juan Melo
Místo: Bogota, Kolumbie
Client: Instituto Distrital de Turismo Bogotá + ETB
Stavitel: Consorcio Inmetsa
Datum realizace: 2010
Foto: Gustav Arvidsson
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz