Jurkovičova rozhledna v Rožnově

Jurkovičova rozhledna v Rožnově

(20. 1. 2012) Nový turistický cíl podle návrhu slavného architekta Dušana Jurkoviče z roku 1896 se lidem otevře na přelomu dubna a května.

 
 
 
 

Jurkovičova rozhledna v Rožnově

Nový turistický cíl podle návrhu slavného architekta Dušana Jurkoviče z roku 1896 se lidem otevře na přelomu dubna a května.

V Rožnově už dokončili stavbu Jurkovičovy rozhledny
Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) 19. ledna (ČTK) - V Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku dokončili stavbu Jurkovičovy rozhledny. Nový turistický cíl podle návrhu slavného architekta Dušana Jurkoviče z roku 1896 se lidem otevře na přelomu dubna a května, řekl dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross. Stavbu rozhledny v době krize přitom v loňském roce kritizovali někteří zastupitelé.

Stavba by podle Grosse měla být zkolaudována v únoru. "Nyní provádíme ještě terénní úpravy v okolí, také drobné reklamace a nedodělky," poznamenal Gross. Investice do rozhledny přesáhla deset milionů korun, část má pokrýt dotace z Evropské unie.

Rozhledna vysoká 18 metrů vyrostla na Karlově kopci nad Valašskou dědinou, která tvoří jeden z celků skanzenu Valašského muzea v přírodě. Prozatím je lidem nedostupná, kvůli ochraně je tam instalované protipohybové a protipožární čidlo, uvedl mluvčí.

Pro připomínku budoucím generacím o dění v Rožnově pod Radhoštěm uložila radnice do kopule střechy rozhledny několik věcí. "V tubusu je láhev valašské slivovice, informace o historii plánů stavby rozhledny, seznam členů zastupitelstva města a aktuální vydání Spektra Rožnovska," uvedl Gross.

Hlavním cílem Rožnova pod Radhoštěm bylo zatraktivnit město i celý mikroregion a přilákat více turistů či obdivovatelů jedinečného Jurkovičova architektonického stylu. Lidé ho mohou obdivovat také například na Pustevnách nedaleko Radhoště, kde jsou stavby Libušín a Maměnka. Ve Zlínském kraji jsou stavby projektované Jurkovičem k vidění také v lázeňském městě Luhačovice.

Související články:

Jurkovičova rozhledna V Rožnově pod Radhoštěm 25.10.2011


Doplněno Stavbaweb:
Fotografie ze stavby
naleznete na stránkách prováděcí firmy Commodum zde.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz