Kadeřnický salon a Kavárna za zrcadlem

Kadeřnický salon a Kavárna za zrcadlem

Praha - Karlín

(22. 6. 2020) Barbora Mluvková, Vicente Nebot

   
 
 
 
 

Kadeřnický salon a Kavárna za zrcadlem

Kadeřnický salon Michala Zapoměla je propojen se snovou kavárnou Za Zrcadlem. Jak již název napovídá, inspirace pochází z Říše divů.
Hlavním požadavkem bylo citlivé začlenění do objektu, reflektování postindustriální atmosféry čtvrti, pohodlí pro výkon jedinečné činnosti v oboru kadeřnictví. A tímto vším se prolíná ústřední pohádkový motiv Alenky Za zrcadlem.
Budova postavená Františkem Křižíkem dříve sloužila jako první karlínská elektro stanice. Tento duch průmyslové revoluce jsme se snažili reflektovat a přitom převtělit do pohádkového prostředí, kde se poskytují nadstandardní kadeřnické služby. Proto jsme kromě velkých tradičně prosklených dveří, kovové geometrické police přes celou zadní stěnu salonu, betonové stěrky a šedé hexagonové dlažby použili pohádkové prvky v podobě zrcadel, dekorací (pávi, brouci, korály) a nádherně zpracovaných parket.
V salonu můžeme najít kousky z Francie, Španělska, Tibetu, Čech i Holandska. Neopomenuly se ani ty nejmenší detaily, jako je nádobí či prezentace produktů. Dosáhli jsme propojení historie, industriálního designu a nadčasového luxusu. Vsadili jsme na světově uznávané značky, ale i na starožitné kousky. Velmi důležité pro výsledek bylo perfektní finální zpracování všech pasířských i truhlářských prvků. Jedná se o atypické, v podstatě umělecké objekty vyrobené na míru.
Na projektu pracovalo mezinárodní duo složené z české architektky Barbory Mluvkové a španělského designéra Vicenta Nebota. Spolupráce probíhala jako vření v nádobě plné snů a vizí pana Zapoměla, nápadů a inspirace ze Španělska a představ vycházející z charakteru místa a budovy. Toto vše jsem se snažili skloubit v dílo realizovatelné v Čechách, dle českých norem a s českými dodavateli. Kteří, musím podotknout, svou práci zvládli na jedničku.
Autorská zpráva
Foto: Lukáš Zenthel


 
Autoři: Ing. arch. Barbora Mluvková/Konceptual, Vicente Nebot, Ing. arch. Šimon Vojtík, Ph. D., Ing. arch. Petra Holasová
Investor: Michal Zapoměl
Dodavatelé: Pharservice; truhlářské práce – Krobot interiery, pasířské práce – Bezvoda, podlahy/parkety – Amadeo, dlažba – Archtiles

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz