Kanceláře Accenture

Kanceláře Accenture

Plynární 1617/10, Praha 7 – Holešovice

(9. 4. 2019) Jakub Cigler Architekti

   
 
 
 
 

Kanceláře Accenture

Kancelářské prostory jsou pro nás architekty vždy výzva. Nejsou to pouze studené interiéry, ve kterých pracuje množství lidí, ale především místa, kde trávíme spoustu času. Proto bychom měli pokusit tento čas lidem v administrativních budovách co nejvíce zpříjemnit.  Myslím, že není naším úkolem vytvořit ambiciózní prostory plné výstřelků a materiálů, ale zajistit komfort tak, aby pracovní prostředí bylo inspirativní a příjemné. Snažíme se tohoto docílit architektonickým, materiálovým a barevným řešením,  které by nemělo rušit, ale spíše vybízet ke kreativnímu myšlení a práci. Vytvořit pracovní prostředí, do kterého se lidé budou těšit.

Patra budovy Visionary v pražských Holešovicích, která patří kancelářím Accenture, byla koncipována na principu barevných sekcí jednotlivých oddělení. Jsou v barvách modré, žluté, červené, zelené a tyrkysové. Barevné odlišení slouží k lepší orientaci a pro nás bylo koncepčním návodem, jak prostor dále pojmout. Chtěli jsme klidné pracovní prostředí open space v neutrálních přírodních tónech s jemnou barevností. Vzhledem k tomu, že v prostorech se nachází velké množství lidí, všechna pracovní místa jsme navrhli tak, abychom zajistili maximální pohodlí. Vzory koberců, zaujímající velkou část plochy kanceláří, jsou geometricky zajímavé, ale v neutrální barevnosti v kontrastu k bílým pracovním stolům. Výraznými prvky se stalyí barevné rámy prosklených příček, určující jednotlivé sekce. Za jejich akustickými skly se schovávají silent boxy a meetingové prostory v barevných tonech dané sekce, s barevnými grafikami na stěnách, barevnými koberci a nábytkem.

Prostor kanceláří Accenture byl z velké části koncipován jako open space. Vzhledem k architektuře budovy, a tudíž i jednotlivým patrům kanceláří jsme se pokusili využít centrální střed jádra k nabalení všech ostatních funkcí kromě pracovišť, která potřebují dostatek světla a jsou tedy vždy orientována k proskleným fasádám. Prostor nám to zajímavě člení na kancelářské pracovní prostředí, koridor a meetingové prostředí s relax prostory, jako jsou například průchozí coffee pointy. Na jádře jsou vestavné skříně sloužící jako archivy, odkládací prostory a šatní skříně. Polstrované lavice se mohou využít k odpočinku i k pracovním povinnostem.
Podařilo se nám zachovat srdce každého patra, jímž jsou velké kuchyně, navazující na terasy. Kuchyně považujeme za důležité místnosti k setkávání, k meetingům, přednáškám, nabízí odpočinkovou zónu. Měla by být srdcem firmy, kde se lidé náhodně setkávají u kávy nebo u čaje. Jednoduché a účelné řešení kuchyně má sloužit ke každodenní potřebě všech zaměstnanců.

Vstupní prostor s recepcí by měl být jedinečný a měl by vyjadřovat firmu. Proto jsme využili grafických prvků ACC. Formovali jsme je například do tvaru recepčního pultu, který vychází z loga ACC a je unikátně vytvořený pro českou pobočku ACC.  Dále jsme využili barevný gradient na skříních za recepcí, které vychází z barevnostních přechodů, které ACC využívá ke své grafické prezentaci.

Pro oživení způsobu sezení a pohybu v kancelářích jsou důležité netradiční formy meetingových prostor. Během dne je tak možné vystřídat několik druhů sezení a pomoci tak svému tělu i myšlení. Jednotlivé jednací místnosti mají své názvy, které vychází z barevnosti a přírodních motivů.
Materiály, které jsou zde použité, se protínají všemi částmi jednotlivých pater. Sjednocují, a tudíž ať přijdete do kteréhokoliv oddělení, i když bude jiné barevné sekce, budete se cítit součástí prostoru.
Odpočinkovým zónám, polstrovaným lavicím, vévodí barevně potažené sedačky, které jsou z dílny české firmy. Rovněž o branding design se postarala česká firma.  Dubové dřevo jako typický český materiál se objevuje především v recepčním prostoru na podlahách a podhledu, ale také na deskách stolů. Grafické detaily jako je metoda válečkování na stěnách jednacích místností pochází z rukou českých malířů. Skleněné příčky jsou opět z dílny české firmy.

Autorská zpráva

Tým: Andrea Kroupová, Ing. arch. Pavel Šejna, Ing. arch. Barbora Tlučhořová Šímová, MgA. Adéla Vodrážková Prchlíková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz