Kanceláře Melown Technologies SE

Kanceláře Melown Technologies SE

Strakonická 1199/2d, Praha-Hlubočepy

(24. 11. 2021) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Kanceláře Melown Technologies SE

Návrh spočíval v zachování principu otevřené kanceláře a přidání nových materiálově a prostorově vymezených prostor. Válcové objemy jsme umístili v kontrastu k pracovním místům uprostřed dispozice, z části po obvodu. Zaoblené tvary reagují na trojúhelníkový půdorys a vytváří jemný přechod mezi pracovní a víceúčelovou zónou. Vyjma funkcí uvnitř válců vytváří i plochy pro variabilní využití, například odpočinkové posezení, prostor pro firemní prezentace a výstavy. Současně vytváří pomyslný bezpečnostní filtr, aby se zachovalo soukromí v pracovní zóně. V neposlední řadě doplňuje funkce a celkový vizuál různorodá škála materiálů. Jsou barevné a hapticky pestré.

 
Pomyslné srdce výzkumu a vývoje tvoří brainstormingová a relaxační místnost s jídelnou uprostřed dispozice. Tady dochází k nejdůležitějším a nejhodnotnějším činnostem společnosti. Proto bylo pojato odlišně, pohodlně a hmatově nevšedně, a to vnitřním i vnějším kobercovým obkladem. Ostatní objemy tvoří průsvitný polykarbonát, dřevo, sádrokarton nebo sklo.
 
Vytvoření industriálního drsného prostředí se zaoblenými a měkkými objemy uvnitř bylo od prvopočátku záměrem. Jednoduché a barevně neutrální materiály na stolech, podlahách, stěnách s přiznanými instalacemi na stropě k tomu měly přispět.

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman

Autoři: studio AEIOU s.r.o. – Jan Vojtíšek, Jakub Staník; spolupráce Diana Bevelaquová, Michaela Domiňáková, Tamara Vojtíšková, Aleš Lengyel
Investor: Melown Technologies SE
Náklady: 14 mil. CZK
Obestavěný prostor: 868 m3
Užitná plocha: 280 m2
Hlavní dodavatel stavby: DOMECOS s.r.o.
Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN s.r.o.; PB Profi s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.0511125
14.4110736
Kanceláře Melown Technologies SE

Kanceláře Melown Technologies SE
Strakonická 1199/2d
Praha-Hlubočepy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:47:22. Re: Kanceláře Melown Technologies SE. Jitka

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:47:22. Re: Kanceláře Melown Technologies SE. Jitka

  Ty kruhové "zašívárny" se mi moc líbí. Za mě palec nahoru.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz