Kanceláře Melown Technologies SE

Kanceláře Melown Technologies SE

Strakonická 1199/2d, Praha-Hlubočepy

(24. 11. 2021) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Kanceláře Melown Technologies SE

Návrh spočíval v zachování principu otevřené kanceláře a přidání nových materiálově a prostorově vymezených prostor. Válcové objemy jsme umístili v kontrastu k pracovním místům uprostřed dispozice, z části po obvodu. Zaoblené tvary reagují na trojúhelníkový půdorys a vytváří jemný přechod mezi pracovní a víceúčelovou zónou. Vyjma funkcí uvnitř válců vytváří i plochy pro variabilní využití, například odpočinkové posezení, prostor pro firemní prezentace a výstavy. Současně vytváří pomyslný bezpečnostní filtr, aby se zachovalo soukromí v pracovní zóně. V neposlední řadě doplňuje funkce a celkový vizuál různorodá škála materiálů. Jsou barevné a hapticky pestré.

 
Pomyslné srdce výzkumu a vývoje tvoří brainstormingová a relaxační místnost s jídelnou uprostřed dispozice. Tady dochází k nejdůležitějším a nejhodnotnějším činnostem společnosti. Proto bylo pojato odlišně, pohodlně a hmatově nevšedně, a to vnitřním i vnějším kobercovým obkladem. Ostatní objemy tvoří průsvitný polykarbonát, dřevo, sádrokarton nebo sklo.
 
Vytvoření industriálního drsného prostředí se zaoblenými a měkkými objemy uvnitř bylo od prvopočátku záměrem. Jednoduché a barevně neutrální materiály na stolech, podlahách, stěnách s přiznanými instalacemi na stropě k tomu měly přispět.

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman

Autoři: studio AEIOU s.r.o. – Jan Vojtíšek, Jakub Staník; spolupráce Diana Bevelaquová, Michaela Domiňáková, Tamara Vojtíšková, Aleš Lengyel
Investor: Melown Technologies SE
Náklady: 14 mil. CZK
Obestavěný prostor: 868 m3
Užitná plocha: 280 m2
Hlavní dodavatel stavby: DOMECOS s.r.o.
Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN s.r.o.; PB Profi s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.0511125
14.4110736
Kanceláře Melown Technologies SE

Kanceláře Melown Technologies SE
Strakonická 1199/2d
Praha-Hlubočepy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:47:22. Re: Kanceláře Melown Technologies SE. Jitka

 
 
 
 

24. 11. 2021 20:47:22. Re: Kanceláře Melown Technologies SE. Jitka

  Ty kruhové "zašívárny" se mi moc líbí. Za mě palec nahoru.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz