Kanceláře pro Avast

Kanceláře pro Avast

(23. 8. 2022) CAPEXUS

   
 
 
 
 

Kanceláře pro Avast

Avast v roce 2021 otevřel své přestavěné kanceláře v Praze na Pankráci. Pražské kanceláře byly uzavřeny od března roku 2020 jako opatření proti sílící pandemii COVID-19. Dobu, kdy byly prázdné, firma využila k úpravám prostor tak, aby lépe vyhovovaly novému hybridnímu modelu práce. Cílem přestavby bylo nabídnout zaměstnancům po návratu do kanceláří flexibilní a příjemné prostory pro soustředěnou činnost, týmovou spolupráci, tvorbu nápadů a inovací i setkávání.

 
Pracoviště nového typu musí být co nejvíce flexibilní a mít schopnost přizpůsobit se potřebám týmu i jednotlivce. Nové prostory jsou proto rozděleny do několika sekcí podle typu činnosti, kterou se lidé chystají vykonávat. Prostory nabízejí malá tichá místa pro práci, která vyžaduje klid a soustředění, prostornější zóny pro týmové brainstormingy a spolupráci, ale i větší studia pro kooperaci napříč týmy. Je v nich také dostatek prostoru pro odpočinek a neformální chvíle s kolegy.

Nové prostory na 12 800 m2 a šesti patrech budovy Enterprise slouží zhruba šesti stům zaměstnanců, kteří si zvolili práci v kanceláři, a asi třem stům těch, kteří upřednostnili hybridní model „práce odkudkoli“. Celkově přibylo dvacet čtyři zasedacích místností – čtrnáct formálních a deset neformálních – a také osm „mikrokanceláří“ pro jednoho člověka s dokonalým odhlučněním a zavedenou klimatizací. Bylo také zřízeno deset tichých zón pro zaměstnance a týmy, které pro svou práci potřebují klid. Rovněž vznikly místnosti na jógu, masáže, prostory pro vzdělávací aktivity dětí, a přibylo rozšíření dětského koutku o místo pro kojence a batolata.

Návrh vychází z principů urbanismu – uspořádání interiéru, rozmístění funkčních zón i zprostředkování možnosti setkávání připomínají plánování městského celku. Velmi důležité bylo vytvořit prostory pro takzvaný agilní způsob práce, čehož bylo dosaženo pomocí flexibilního nábytku, polohovatelných stolů na kolečkách nebo variabilních prostor pro hybridní schůzky. Pro snadné používání prostor Avast zavedl možnost rezervace stolů v tichých zónách i možnost rezervace celých zón, např. workshop studia.

Sedmé patro, kde bývala jídelna a odpočinková zóna, se přeměnilo v multifunkční prostor, kde si mohou zaměstnanci sami pro svůj tým připravovat jídlo a scházet se. Na každém patře je rovněž k dispozici kuchyňka s občerstvením.

Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: Prokop Laichter

Architekt: CAPEXUS s.r.o.
Klient: Avast Software
Plocha: 12 800 m2
Realizace: 5/2021–8/2021
Lokalita: Budova Enterprise

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz