Kanceláře pro společnost NCR

Kanceláře pro společnost NCR

(20. 6. 2016) Ateliér Kunc Architects 

   
 
 
 
 

Kanceláře pro společnost NCR

Společnost NCR je světovým lídrem v oblasti transakčních technologií. Tuzemská dcera tohoto výrobce a tvůrce platebních systémů si pronajala 3700 čtverečních metrů v karlínském centru River Garden II, pro které studio Atelier Kunc Architects navrhlo interiér. Jde o projekt 300 pracovních míst rozložených do dvou pater karlínské administrativní budovy.
„Našim zadáním bylo navrhnout kanceláře pro IT společnost, která se zabývá vším spojeným s platbami a transakcemi – od software až po fyzické produkty. Důležité bylo vytvořit netradiční a přitažlivý prostor pro zaměstnance. Pracovali jsme s celkovou plochou více než než 3 700 m² ve dvou patrech administrativního centra,“ říká architekt Michal Kunc.
„Rozvíjeli jsme koncept otevřeného industriálního prostoru a atmosféru kreativní továrny, která vytváří sama inspirativní prostor pro své zaměstnance,“ přibližuje koncept kancelářského prostoru jeho kolegyně architektka Mirka Tůmová.

Členění prostoru a materiály
Základním prvkem zůstal otevřený prostor, do kterého jsou vloženy příčky z OSB desek, které jej přirozeně člení. Do menších částí, jež zde vznikly, jsou situovány zasedací a relaxační místnosti, kuchyňky a pracovny. Důraz je v celém prostoru kladen na důsledně dodržovanou koncepci, funkčnost, udržovatelnost a pestrou nabídku využití prostoru pro zaměstnance.
„Používali jsme beton v jeho přirozené podobě, OSB desky a bílý nábytek doplněný o výrazné prvky ve firemních barvách zelené, oranžové, šedé a černé. Jistým atypickým prvkem celého interiéru jsou bezesporu „jeskyně“; malé prostory, které jsou vyloženy chlupatým zeleným kobercem ve firemní barvě NCR a slouží k telefonování nebo soukromým jednáním,“ doplňuje Mirka Tůmová.
Ateliér Kunc Architects připravil ve spolupráci se společností cre8 návrh a koncepci interiéru kanceláří. Výsledkem jsou návrhy pro každý prostor: od recepce a lobby se sezením, přes místnosti určené k setkávání a konzultacím, konferenční místnosti až po relaxační zóny, kuchyňky nebo 'soukromé jeskyně'.
Realizace dobře odpovídá struktuře a provozu globální IT společnosti. Z pohledu NCR se jednalo především o potřebu sestěhování dvou samostatných entit, které se díky fungujícímu interiéru povedlo propojit.

Hlavní charakteristiky realizace:
● otevřený prostor
● zachování atmosféry pohledové betonové konstrukce a otevřených technologií
● vložené OSB desky vytvářejí 'domečky s vnitřními funkcemi' dělící prostor
● kanceláře na stejné úrovni
● kuchyňky v konceptu kavárny
● výrazná grafika vycházející z korporátního designu firmy doplňuje celkovou atmosféru kanceláří a pomáhá se s jednotlivými místy identifikovat

Zásady navrhování kanceláří od Ateliéru Kunc architects:
● Kancelářský prostor jako obytná krajina motivuje zaměstnance k lepším výkonům, protože stírá rozdíl mezi pracovním a 'doma'. Tedy pracujeme, protože nás to baví.
● Architektem správně připravený spaceplan ušetří významné finanční prostředky.
● Pokud budete spolupracovat s architektem, vybírejte studio, které už má zkušenosti s realizací velkých kanceláří, protože jen na větších projektech se architekt naučí, jak pracovat správně s prostorem.

Tisková zpráva

Místo: River Garden Karlín II, Praha 8
Investor: NCR
Autoři: Michal Kunc, Mirka Tůmová, Michal Matějíček / Ateliér Kunc Architects
Mobiliář: cre8

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz