Kanceláře WebSupport

Kanceláře WebSupport

Mlynské Nivy, Bratislava

(15. 10. 2019) Studio Perspektiv

   
 
 
 
 

Kanceláře WebSupport

Jeden z významných hráčov slovenského IT biznisu, firma Websupport si počas uplynulého roku prešiel niekoľkými zmenami. Najväčší poskytovateľ webhostingových služieb sa stal členom medzinárodnej skupiny a vyrástol natoľko, že musel opustiť svoje staré priestory a namieril si to rovno do novovznikajúcej bratislavskej obchodnej štvrte na Mlynských Nivoch. Úlohou navrhnúť pracovné prostredie pre ich tým poverili pražské Studio Perspektiv. Zadanie bolo formulované jasne – vytvoriť kancelárie podporujúce firemnú kultúru s výnimočným priestorom pre stretávanie.

Matičná doska
Silnému vizuálnemu štýlu sveta Websupport a ich komunikácii cez blogy, vlogy či pocasty sa dá veľmi ľahho podľahnúť. Neodolali tomu ani architekti a pracoviská vyskladali ako matičnú dosku počítača - základ digitálneho sveta. Do neutrálne ladenej zdieľanej plochy vložili jednotlivé funkčné časti. Priestory pre týmy prebrali farebnosť diel grafika Pavla Nováka. Práca so škálovaním farieb a reflexiami neónov v nekonečných zrkadlách dodala kanceláriám na viacerých miestach svojskú hĺbku komixového obrázku.

Business / Casual
Už pred prekročením prahu dverí je vidieť, že na treťom poschodí sídli slobodná a otvorená firma. Priehľad do hlavnej zasadacej miestnosti a pohodlná nika na sedenie obložená drevom patria jednej z dvoch väčších oddychových zón. Orientácia v priestore je jednoduchá, chodba intuitívne vedie návštevníkov do komunitného priestoru ústiaceho na terasu. Ten sa stal od prvých dní obľúbeným centrom kancelárie aj mimo pracovných hodín. „Obývačka“ ktorá sa pravidelne premieňa na prednáškovú sálu, poskytuje možnosť nahliadnuť dovnútra nie len IT nadšencom ale aj verejnosti. Veľký barový stôl zbližuje ľudí, rýchlo sa stal vyhľadávaným miestom spoločných raňajok a obedov. Použité materiály akými sú smrekové laty či valcovaný plech bez povrchovej úpravy majú za cieľ potlačiť vnímanie formálneho biznis prostredia daného budovou. Rekonštrukcia kancelárie prebehla len s malým zásahom do technologického vybavenia po predošlom nájomcovi, otvorený strop má svoj vlastný charakter.
Cieľom architektov bolo v projekte sprostredkovať atmosféru pohody rodinného domu na ktorú boli všetci zamestnanci zvyknutí.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice – Jakub Skokan, Martin Tůma

 


Autoři: Studio Perspektiv s.r.o. – Ing. arch. Ján Antal, Ing. arch. Martin Stára; spoluautoři Ing. arch. Barbora Babocká, Ing. arch. Eva Schilhart Faberová, Bc. Lukáš Jakóbek
Rozloha: 550 m2
Náklady: 350 000 eur

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 10. 2019 09:48:12. Re: Kanceláře WebSupport. Jan
21. 10. 2019 16:02:15. Re: Re: Kanceláře WebSupport. Jitka

 
 
 
 

17. 10. 2019 09:48:12. Re: Kanceláře WebSupport. Jan

  Nevímjesli bych chtěl pracovat ve firmě kde už v grafickém návrhu dávají najevo co si myslí o ženách.

21. 10. 2019 16:02:15. Re: Re: Kanceláře WebSupport. Jitka

  Taky mě to napadlo. Ženy 2 kabinky, muži 2 kabinky + 2 pisoáry, už to je jasná diskriminace. A k tomu jen 2 společná umyvadla. Je vidět, že autorem není žena - ta by věděla, že ženy se neproženou umývárnou jen kvůli opláchnutí rukou.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz