Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8

Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8

(27. 4. 2016) Na pozemku mezi ulicemi Pernerova a Korybutova pokračují přípravné zemní práce.

   
 
 
 
 

Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8

Výstavba kancelářské budovy BUTTERFLY (dříve AFI Karlín Business Center) v Praze 8 - Karlíně postupuje podle plánu. Na pozemku mezi ulicemi Pernerova a Korybutova pokračují přípravné zemní práce a developer AFI EUROPE počítá s předpokládaným termínem dokončení v posledním čtvrtletí 2017. Exkluzivní smlouvu na zprostředkování pronájmu prostor získala realitně poradenská společnost CBRE.

BUTTERFLY tvoří dvě šestipodlažní budovy, které svým organickým tvarem připomínají křídla motýla. Projekt disponuje pronajímatelnou plochou o velikosti 23 000 m2, z níž více než 18 000 m2 poslouží jako moderní kancelářské prostory, zbylou plochu zaberou obchodní prostory a vstupní lobby v obou budovách v přízemí. Ve dvou podzemních patrech se bude nacházet 303 parkovacích stání a skladové a archivační prostory. Nájemci BUTTERFLY budou moci využívat také místní kantýnu, kavárnu a restauraci.  

„BUTTERFLY nabídne skutečně velkorysé a promyšleně navržené pracovní prostředí. Každé podlaží je maximálně flexibilní a umožňuje rozdělit prostor až pro 12 nájemců. Podle požadavku klientů je možné vytvořit kancelářské prostory ve velikostech od 300 m2 do 4 260 m2. Je jen na nich, zda si zvolí cestu open space anebo uzavřených kanceláří,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic s.r.o.

Budova bude držitelem certifikátu BREEAM Excellent. V projektu se nachází například nabíjecí stanice pro elektromobily nebo úschovna kol se zázemím v podobě šaten a sprch pro zaměstnance, kteří cestují do práce na kole. Fasáda budovy disponuje výklopnými moduly, které umožňují přirozené větrání. I přesto přivádí do interiérů čerstvý vzduch prvotřídní technologie, které ho zároveň zvlhčují. Každá kancelář má možnost individuálního doregulování teploty, což zaručuje maximální uživatelský komfort a možnost kontroly nad spotřebou energií. Zelená fasáda budovy respektuje okolní prostředí.  Součástí projektu bude i provedení parkových úprav a stromová výsadba při ulici Pernerova.

Autorem architektonického návrhu pětipodlažní (s ustupujícím šestým podlažím) administrativní budovy organického tvaru je David Chisholm z renomovaného ateliéru CMC Architects. 

Související články:
AFI EUROPE Czech Republic postaví v pražském Karlíně nové administrativní centum 29.3.2012
Administrativní budova AFI Karlín Business Centre na úpatí Vítkova 22.3.2012Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

5. 5. 2016 15:09:53. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Jaroslav Toman
11. 5. 2016 08:13:05. Re: Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Jitka

19. 1. 2018 15:59:09. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Antonín Novák

23. 9. 2018 00:23:23. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Silvie

13. 11. 2018 14:19:17. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Jitka Střihavková

 
 
 
 

5. 5. 2016 15:09:53. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Jaroslav Toman

  Hnusný, zbytečný, obrovský, neměstotvorný. Patří nejvejš někam na předmětsí, na Chodov na začátek D1.

11. 5. 2016 08:13:05. Re: Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Jitka

  Proč? To byste chtěl, aby byl celý pozemek zastavěn domy podél chodníků s (možná) vnitřním volným prostorem? Vždyť tahle stavba reaguje na rozevření křídel protilehlé školy i na zaoblení nároží u dalšího bloku staveb naproti. Zcela dobrovolně rozšiřuje veřejný prostor ulice na "své" pozemky a je průchozí. Kromě toho dodržuje i počet pater okolních staveb. Co víc městotvorného byste ještě chtěl?

19. 1. 2018 15:59:09. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Antonín Novák

  Tento organický tvar mi víc než křídla motýla připomíná půlky zadnice. Křídla motýla vypadají trošku jinak. Ale nic proti, je to zajímavý koncept, který by se dobře vyjímal třeba v komplexu novostaveb Walter v Jinonicích.

Bohužel architekt ani stavebník se nezabývali okolím budovy. Karlín byl postaven jako soubor pravoúhlých uzavřených bloků. V secesní části - tzv. nový Karlín jsou bloky menší a kolem školy zkosené, nikoliv však zaoblené. Zaoblení se v půdorysu vyskytuje pouze v parcích na Lyčkově náměstí, v Kaizlových sadech a na trávnících kolem školy. Tmavá barva fasády také nemá žádnou obdobu na kterou by navazovala. Z některých míst Buterfly vypadá jako zarostlé zásobníky na ropu. Je hezké, že stavebník ustoupil tlaku okolí a snížil budovu o několik pater, aby nepřevyšovala školu na Lyčkově náměstí.

Jsem zvědav na dopravní zácpy v Pernerově a Šaldově ulici, až nájemci budovy pojedou autem ráno do práce a večer z práce.

Podle mého názoru, který nabízím a nevnucuji, měla stavba respektovat okolí formou zkoseného uzavřeného bloku bytových domů s obchody a kancelářemi v přízemí a prvním patře. Taková stavba by skutečně "vedla dialog" s okolními objekty. No nic, nestalo se, je to jen další promarněná šance, jakých je v Praze mnoho a jakých ještě mnoho bude.

23. 9. 2018 00:23:23. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Silvie

  It's a beautifully designed building that fits in well with its environment. Congratulations.

13. 11. 2018 14:19:17. Re: Kancelářská budova BUTTERFLY v Praze 8. Jitka Střihavková

  V září 2018 jsem se tam byla podívat - budova se mi moc líbí, zeleň na ní je na pohled velmi příjemná, uvnitř malé vodotrysky - pěkné. Svojí výškou nevadí okolní zástavbě. Moderní a povedená stavba.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz