Kancelářská budova Dock 01 za 500 mil. Kč je zkolaudovaná

Kancelářská budova Dock 01 za 500 mil. Kč je zkolaudovaná

(1. 11. 2013) (ČTK) - Administrativní budova Dock 01 v pražské Libni za půl miliardy korun je po 15 měsících stavby zkolaudovaná. První nájemci se už do osmipatrové budovy stěhují. Informovala o tom developerská společnost Crestyl, která se společně s UBM na výstavbě podílí. Autorem projektu je studio S.H.S. architekti / L. Sladký, L. Holub, T. Bílek, P. Vysloužil (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Kancelářská budova Dock 01 za 500 mil. Kč je zkolaudovaná

(ČTK) - Administrativní budova Dock 01 v pražské Libni za půl miliardy korun je po 15 měsících stavby zkolaudovaná. První nájemci se už do osmipatrové budovy stěhují. Informovala o tom developerská společnost Crestyl, která se společně s UBM na výstavbě podílí. Autorem projektu je studio S.H.S. architekti / L. Sladký, L. Holub, T. Bílek, P. Vysloužil (doplněno Stavbaweb).Jako první se nyní do budovy stěhuje kromě UBM také advokátní kancelář Ueltzhöffer Klett Jakubec & Partneři. Další nájemci včetně skupiny Crestyl se budou stěhovat nejpozději do konce roku.

Budova v blízkosti Vltavy nabízí celkem devět tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch. V dvoupodlažním podzemním parkovišti je pro nájemce k dispozici celkem 87 parkovacích míst.

Budova Dock 01 je první z celkem čtyř fází komerční části projektu Dock skupiny Crestyl. UBM s ní spolupracuje pouze na této jedné budově. Celková plocha komerční části po jejím dokončení dosáhne přibližně 80 tisíc metrů čtverečních. Největší plochu z toho budou tvořit kancelářské prostory, součástí areálu budou i obchody, restaurace a kavárny včetně jedné přímo na břehu řeky.

Součástí projektu budou také byty, rezidenční část nabídne ve třech etapách na ploše 40 tisíc metrů čtverečních celkem 320 nadstandardních bytů. Luxusní bytové domy vznikají přímo podél břehů dvou slepých ramen Vltavy.

Nově vznikající čtvrť Dock se nachází na rozhraní pražské Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt Dock bude postaven v několika etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 tisíc metrů čtverečních komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i privátní klub s marinou, restaurace, kavárny a další služby. Výstavba vyjde na celkem 7,8 miliardy korun.

Související články:
DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni 9.8.2012

DOCK 01


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz