Karlovarské minerální vody dokončily opravu domu Stalburg

Karlovarské minerální vody dokončily opravu domu Stalburg

(26. 2. 2014) (ČTK) - Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) dokončila komplexní rekonstrukci domu Stalburg v Kyselce. Vznikly v něm byty. Rekonstrukce trvala 15 měsíců a rozpočet 25 milionů korun byl s ohledem na některé požadavky orgánů památkové péče mírně překročen, informoval ČTK mediální zástupce KMV Michal Donath. Stavba byla kolaudována tento týden.

 
 
 
 

Karlovarské minerální vody dokončily opravu domu Stalburg

(ČTK) - Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) dokončila komplexní rekonstrukci domu Stalburg v Kyselce. Vznikly v něm byty. Rekonstrukce trvala 15 měsíců a rozpočet 25 milionů korun byl s ohledem na některé požadavky orgánů památkové péče mírně překročen, informoval ČTK mediální zástupce KMV Michal Donath. Stavba byla kolaudována tento týden.

Stallburg Kyselka (zdroj foto: Facebook/obec Kyselka)
Nutnou podmínkou pro přestavbu bylo zajištění svahu nad objektem opěrnou zdí za čtyři miliony korun, i když není ve vlastnictví KMV. "Objekt č.p. 53 v Kyselce byl po celou dobu existence bytovým domem a tomuto účelu bude sloužit i nadále," uvedl vedoucí právník KMV Martin Hanzl.

Slavnostní otevření domu se bude konat v březnu a bude spojeno se dnem otevřených dveří pro veřejnost. První nájemníci se pak do moderních bytů v historickém objektu nastěhují počátkem dubna. Osm bytů o velikostech 1+1, 1+2 a 1+3 využijí především zaměstnanci KMV, kteří o nájemní bydlení v objektu projevili zájem. Případné volné bytové jednotky budou nabídnuty veřejnosti.

Společnost KMV tak dokončila první etapu revitalizačního plánu z počátku roku 2011. Dalším krokem bude dokončení přestavby a rekonstrukce objektu č.p. 64 známého pod názvem Löschner, kde vznikne muzeum značky Mattoni a stáčení minerálních vod v oblasti Kyselky. Dokončení je plánováno do konce letošního roku. Z důvodu velmi obtížného přístupu a zcela odlišného charakteru stavby práce postupují pomaleji. Termín dokončení v plánovém termínu však není ohrožen.
zdroj foto: Facebook/obec Kyselka

Doplněno Stavbaweb:
Investor: Karlovarské minerální vody a. s. Karlovy Vary
Projektant stavby: MEDIKA Projekt s.r.o., / Zdeněk a Tomáš Havlinovi
Generální dodavatel: BAU-STAV a. s., Karlovy Vary

Oficiální tiskovou zprávu najdete na stránkách Fakta o Kyselce -  ZDE
Fotografie z interiéru i exteriéru naleznete na Facebook stránkách obce Kyselka -  ZDE.
Další informace naleznete na stránkách Zachraňte lázně Kyselka - ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz