Kavárna Dos Mundos Café

Kavárna Dos Mundos Café

(8. 1. 2019) Jan Pala, Marek Raab, Cyril Gaja, Adéla Palová

   
 
 
 
 

Kavárna Dos Mundos Café

Dos Mundos Café vzniklo v historickém objektu v Praze. Do vyhledávané lokality na Letnou situovala rodinná firma svou značkovou kavárnu po úspěšných letech provozování pražírny na Vinohradech.

Prostor bývalého sport baru v ulici Milady Horákové se změnil ve svěží interiér lákající milovníka kávy. Návrh zachovává základní vizuální podobnost s pražírnou v Korunní ulici a volně tak na ni navazuje.

Kavárna o ploše 58m2 pro 23 hostů je orientována do ulice hlavní místností s barem, na kterou navazuje prostor s posezením a dále zázemí kavárny.

Již při pohledu z ulice zaujme přívětivá atmosféra. Kolemjdoucí je vytržen z ruchu metropole pohledem na houpající se návštěvníky ve výloze. Na pozadí červených houpaček sleduje tapetu, která vypráví příběh kávového zrna od sběru na farmě až po degustaci. Hned u vstupu je jasné, že návštěva je nezbytná.

V Dos Mundos Café pracujeme s masivním dřevem, dýhou a bílou barvou. Tuto elegantní a klidnou kombinaci doplňují hravé prvky v červené. Do dubového dřeva kruhových stolků jsou zafrézovány obrysy jednotlivých zemí, odkud nabízená káva pochází. Kavárna je navržena tak, aby nabízela různé typy sezení. Houpačky pro návštěvníka se smyslem pro humor, velký stůl pro větší společnost, klasické kavárenské stolky i posezení na baru.

Podlaha z hexagonů se zdánlivě nahodile rozmístěnými patchworkovými kusy dlažby sjednocuje celý prostor. U zadní houpačky a v části baru byla podlaha zvýšena do podoby dřevěného podia. Zároveň je prostor propojen systémem nepřímého osvětlení, které upozorňuje na jednoduché klenby.

Stejně tak jako Lukáš a Adéla umí každému zrnku kávy dopřát specifickou péči, tak i každý host Dos Mundos Café si tu najde svůj ideální prostor pro degustaci kávy.
Autorská zpráva


Autor:  Jan Pala, Marek Raab, Cyril Gaja, Adéla Palová
Ateliér:  +arch – architektonický ateliér
Místo: Praha 7 – Holešovice, Milady Horákové 38
Realizace: 10/2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 1. 2019 18:38:25. Re: Kavárna Dos Mundos Café. Pavel Nosek

 
 
 
 

8. 1. 2019 18:38:25. Re: Kavárna Dos Mundos Café. Pavel Nosek

  Hezké nápadité. Úžasné jsou zejména ty HOUPAČKY

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz