Kavárna Štěstí v Kolíně

Kavárna Štěstí v Kolíně

Kouřimská 9/b, 280 02 Kolín I

(16. 4. 2018) O nový vzhled kavárny se postaraly architektka Martina Spurná a designérka Jana Murinová

   
 
 
 
 

Kavárna Štěstí v Kolíně

Společnost Sazka otevřela svoji kolínskou Kavárnu Štěstí a oblékla ji do jedinečného kabátu. O nový vzhled kavárny se postaraly architektka Martina Spurná a designérka Jana Murinová, které propojily dva zdánlivě protichůdné přístupy – barevnou designerskou tvořivost a černobílý architektonický minimalismus. Kavárny Štěstí jsou na českém trhu stále unikátní tím, že zákazníci starší osmnácti let si mohou dát Šťastný nápoj, ke kterému získají stírací los.

Po úspěšném roce fungování v Praze, se společnost Sazka rozhodla s konceptem Kavárny Štěstí expandovat do regionů. Kavárna Štěstí v novém kabátě se nachází kousek od kolínského náměstí, v místě bývalé kavárny Kristián. Tento unikátní prostor byl díky své členitosti ideálním místem pro kavárnu s neotřelým nápadem.

"Výchozím bodem designérské tvorby byla především hravost,"
říká o projektu designérka Jana Murínová. "Naštěstí jsme od investora dostaly maximální volnost, takže jsme mohly zkoušet nové věci," doplňuje ji architektka Martina Spurná. Obě k projektu přistoupily sice hravě, ale s respektem k historickém objektu.

Přestože základní barevné schéma respektuje firemní barvy Sazky, díky členitosti prostoru mohly umělkyně pracovat s barvami v každé sekci trochu jiným způsobem.  Kavárna je rozdělena na pomyslné zóny: rentiérský salonek, relax zónu a místnost s houpačkami. Poslední zmiňovaná je asi nejhravějším místem kavárny.

Celý koncept Kaváren Štěstí se odlišuje od ostatních kaváren zejména nabídkou šťastných nápojů, mezi které patři káva, čaj nebo limonáda. Právě k těmto Šťastným nápojům jsou automaticky v menu losy ze speciální emise od Sazky s dvanácti ikonickými smajlíky – Štístkaři.

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

 
 
 
 
50.0275425
15.2008994
Kavárna Štěstí v Kolíně

Kavárna Štěstí v Kolíně
Kouřimská 9/b
280 02 Kolín I

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz