KEYSTONE dokončen a úspěšně zkolaudován

KEYSTONE dokončen a úspěšně zkolaudován

(9. 3. 2012)

 
 
 
 

KEYSTONE dokončen a úspěšně zkolaudován

V uplynulých dnech dokončil jeden z předních pražských developerů, skupina KARLÍN GROUP, výstavbu administrativní budovy KEYSTONE. Projekt byl úspěšně zkolaudován. Na hranici původní karlínské zástavby, na nároží ulic Pobřežní a Šaldova, tak vznikla nová dominanta čtvrti, architektonicky jedinečný objekt KEYSTONE, který je novodobou interpretací českého kubismu. Projekt nese nezaměnitelný rukopis švýcarských architektů Mathiase Müllera a Daniela Niggli ze světově uznávané švýcarské architektonické kanceláře EM2N.


Výstavba budovy o celkové rozloze 6500 m2 kancelářských a obchodních ploch nejvyššího standardu byla zahájena v březnu 2010. Již v průběhu realizace byl téměř celý objekt pronajat společnosti Průmstav a.s. ze skupiny Vinci Construction a následně zakoupen fondem GLL Real Estate Partners.

Osmipodlažní budova KEYSTONE splňuje veškeré nároky na moderní kancelářské prostory. Výběrem materiálů, precizností zpracování, architektonickými detaily společných prostor či designové recepce se budova řadí mezi nekvalitnější realizace poslední doby. Kromě kanceláří nabízí i 850 m2 obchodních ploch a ve 3 podzemních podlažích také parkovací místa.

„Jsme přesvědčeni o jedinečnosti projektu KEYSTONE, a to z pohledu obchodního i architektonického. Skupina KARLÍN GROUP i v tomto svém novém projektu tradičně usilovala o vyvážení všech aspektů kvalitní architektury. Její přínos městské čtvrti a respekt k okolí jsou pro nás zásadní. Dokončením projektu KEYSTONE jsme zase o krok dál v realizaci našeho dlouhodobého záměru revitalizace karlínské čtvrti,“ říká Serge Borenstein, prezident KARLÍN GROUP, a dodává: „Tým KARLÍN GROUP připravuje přestěhování své kanceláře do prvního patra budovy KEYSTONE. Od dubna tohoto roku bychom zde chtěli mít nové sídlo.“

Celkové náklady na projekt dosáhly téměř 500 milionů Kč. Realizaci projektu financovala UniCredit Bank. Stavební práce zajišťovala společnost Průmstav a.s. a na realizaci projektu se vedle KARLÍN GROUP a Cornerstone podílely společnosti AED project, MDA Praha a 3L Studio.

Souběžně s dokončením KEYSTONU pracuje KARLÍN GROUP na realizaci projektu rekonstrukce a dostavby někdejší karlínské haly Kotlárny v Pernerově ulici pro skupinu Zdeněka Bakaly. Stavební práce již byly zahájeny a revitalizovaná průmyslová hala by se měla v budoucnu stát sídlem mj. vydavatelství Economia a jednotlivých redakcí včetně Hospodářských novin. Celková rozloha projektu včetně plánované novostavby bude představovat kolem 17000 m2 administrativních ploch a multifunkční prostor. Architektonická přeměna hal byla svěřena ateliéru architekta Ricarda Bofilla, jenž pro KARLÍN GROUP realizoval již několik projektů (např. Palác Karlín, CORSO Karlín, CORSO II atd.).

Společně se skupinou společností UNGELT/SPECTRUM připravuje KARLÍN GROUP zahájení výstavby rezidenčního projektu na Rohanském nábřeží, přímo u Vltavy v sousedství nedávno dokončeného projektu River Diamond. Půjde o další fázi velkého projektu Rivergardens. Objekt by měl zahrnovat přibližně 120 luxusních, kvalitních a architektonicky a dispozičně dobře řešených bytů. Architektem projektu je stejně jako v případě budovy KEYSTONE švýcarský architektonický ateliér EM2N.

Související články:


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

15. 11. 2023 11:16:44. Rýchla služba financovania do 48 hodín. TRNKOVÁ JAROSLAVA

 
 
 
 

15. 11. 2023 11:16:44. Rýchla služba financovania do 48 hodín. TRNKOVÁ JAROSLAVA

 


VAŠE RYCHLÉ A SERIÓZNÍ FINANČNÍ ŘEŠENÍ. Speciální půjčka pro firmy, podnikatele a všechny občany, kteří dokážou splácet včas bez protokolu. Nabízíme půjčky všeho druhu od 50 000 do 35 000 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 3 %. Naše půjčka je velmi rychlá a vyřízená bezpečně online. Neváhejte, jsme Vám k dispozici. E-mail: SKOPIK.PUJCKA@GMAIL.COM. VAŠE RYCHLÉ A SERIÓZNÍ FINANČNÍ ŘEŠENÍ. Speciální půjčka pro firmy, podnikatele a všechny občany, kteří dokážou splácet včas bez protokolu. Nabízíme půjčky všeho druhu;jaroslavatrnkova848@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz