KEYSTONE dokončen a úspěšně zkolaudován

KEYSTONE dokončen a úspěšně zkolaudován

(9. 3. 2012)

 
 
 
 

KEYSTONE dokončen a úspěšně zkolaudován

V uplynulých dnech dokončil jeden z předních pražských developerů, skupina KARLÍN GROUP, výstavbu administrativní budovy KEYSTONE. Projekt byl úspěšně zkolaudován. Na hranici původní karlínské zástavby, na nároží ulic Pobřežní a Šaldova, tak vznikla nová dominanta čtvrti, architektonicky jedinečný objekt KEYSTONE, který je novodobou interpretací českého kubismu. Projekt nese nezaměnitelný rukopis švýcarských architektů Mathiase Müllera a Daniela Niggli ze světově uznávané švýcarské architektonické kanceláře EM2N.


Výstavba budovy o celkové rozloze 6500 m2 kancelářských a obchodních ploch nejvyššího standardu byla zahájena v březnu 2010. Již v průběhu realizace byl téměř celý objekt pronajat společnosti Průmstav a.s. ze skupiny Vinci Construction a následně zakoupen fondem GLL Real Estate Partners.

Osmipodlažní budova KEYSTONE splňuje veškeré nároky na moderní kancelářské prostory. Výběrem materiálů, precizností zpracování, architektonickými detaily společných prostor či designové recepce se budova řadí mezi nekvalitnější realizace poslední doby. Kromě kanceláří nabízí i 850 m2 obchodních ploch a ve 3 podzemních podlažích také parkovací místa.

„Jsme přesvědčeni o jedinečnosti projektu KEYSTONE, a to z pohledu obchodního i architektonického. Skupina KARLÍN GROUP i v tomto svém novém projektu tradičně usilovala o vyvážení všech aspektů kvalitní architektury. Její přínos městské čtvrti a respekt k okolí jsou pro nás zásadní. Dokončením projektu KEYSTONE jsme zase o krok dál v realizaci našeho dlouhodobého záměru revitalizace karlínské čtvrti,“ říká Serge Borenstein, prezident KARLÍN GROUP, a dodává: „Tým KARLÍN GROUP připravuje přestěhování své kanceláře do prvního patra budovy KEYSTONE. Od dubna tohoto roku bychom zde chtěli mít nové sídlo.“

Celkové náklady na projekt dosáhly téměř 500 milionů Kč. Realizaci projektu financovala UniCredit Bank. Stavební práce zajišťovala společnost Průmstav a.s. a na realizaci projektu se vedle KARLÍN GROUP a Cornerstone podílely společnosti AED project, MDA Praha a 3L Studio.

Souběžně s dokončením KEYSTONU pracuje KARLÍN GROUP na realizaci projektu rekonstrukce a dostavby někdejší karlínské haly Kotlárny v Pernerově ulici pro skupinu Zdeněka Bakaly. Stavební práce již byly zahájeny a revitalizovaná průmyslová hala by se měla v budoucnu stát sídlem mj. vydavatelství Economia a jednotlivých redakcí včetně Hospodářských novin. Celková rozloha projektu včetně plánované novostavby bude představovat kolem 17000 m2 administrativních ploch a multifunkční prostor. Architektonická přeměna hal byla svěřena ateliéru architekta Ricarda Bofilla, jenž pro KARLÍN GROUP realizoval již několik projektů (např. Palác Karlín, CORSO Karlín, CORSO II atd.).

Společně se skupinou společností UNGELT/SPECTRUM připravuje KARLÍN GROUP zahájení výstavby rezidenčního projektu na Rohanském nábřeží, přímo u Vltavy v sousedství nedávno dokončeného projektu River Diamond. Půjde o další fázi velkého projektu Rivergardens. Objekt by měl zahrnovat přibližně 120 luxusních, kvalitních a architektonicky a dispozičně dobře řešených bytů. Architektem projektu je stejně jako v případě budovy KEYSTONE švýcarský architektonický ateliér EM2N.

Související články:


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz