Kingdom Tower v Džiddě

Kingdom Tower v Džiddě

(25. 2. 2013) Mrakodrap, který se má jmenovat královská věž (podle původně navržené výšky známý také jako Mile-High Tower - doplněno Stavbaweb), bude vysoký jeden kilometr, což je trojnásobek Shardu, který je nejvyšší budovou v Evropské unii a druhou nejvyšší v Evropě. O 170 metrů také předčí nynější nejvyšší budovu světa, jíž je Burdž Chalífa v Dubaji, která měří 828 metrů. Počítá se s tím, že stavba, jež bude mít 156 pater, potrvá pět let. Má v ní být luxusní hotel, byty, kanceláře a také observatoř. Autorem stavby je chicagská firma Adrian Smith + Gordon Gill Architecture a hlavní dodavatelskou firmou bude domácí společnost Binladin Group. .

 
 
 
 

Kingdom Tower v Džiddě

Mrakodrap, který se má jmenovat královská věž (podle původně navržené výšky známý také jako Mile-High Tower - doplněno Stavbaweb), bude vysoký jeden kilometr, což je trojnásobek Shardu, který je nejvyšší budovou v Evropské unii a druhou nejvyšší v Evropě. O 170 metrů také předčí nynější nejvyšší budovu světa, jíž je Burdž Chalífa v Dubaji, která měří 828 metrů. Počítá se s tím, že stavba, jež bude mít 156 pater, potrvá pět let. Má v ní být luxusní hotel, byty, kanceláře a také observatoř. Autorem stavby je chicagská firma Adrian Smith + Gordon Gill Architecture a hlavní dodavatelskou firmou bude domácí společnost Binladin Group. .


Kilometrový mrakodrap v Saúdské Arábii postaví Britové

(ČTK) - Mrakodrap, který má být v saúdskoarabské Džiddě a výškou má předčít všechny dosavadní výškové budovy, postaví firma, která vybudovala novou londýnskou dominantu Shard. Saúdská Arábie tento týden rozhodla, že stavbou pověří londýnskou konstrukční společnost Mace, která se spojí s britskou EC Harris. Dle serveru Building.co.uk tak firmy získaly kontrakt za 800 milionů liber (24 miliard korun).Kontrakt Britům udělila džiddská společnost JEC, jejíž výkonný ředitel Valíd Abdal Džalíl Battirdží řekl, že jeho společnost ocenila kvalitu stavby londýnského mrakodrapu. Očekává, že s přípravou saúdskoarabského projektu se začne už v dubnu.
Doplněno Stavbaweb:
Projekt si můžete prohlédnut na stránkách autorů projektu kanceláře Adrian Smith + Gordon Gill Architecture - ZDE.
Budova bude součástí nového městského komplexu Kingdom City.
Podrobné informace (v EN) naleznete i na stránkách Wikipedie - ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz