Klinika dětské hematologie a onkologie

Klinika dětské hematologie a onkologie

(21. 9. 2022) YUAR

   
 
 
 
 

Klinika dětské hematologie a onkologie

Příběh charitativní aktivity SpaceUP se začal psát na Klinice dětské hematologie a onkologie v Motolské nemocnici. Špičkové technické vybavení, výteční lékaři i obětavý zdravotní personál. To všechno najdete na mnoha dětských odděleních nemocnic po celém Česku. Jsou to prostředí, kde se denně řeší velké problémy malých pacientů. Nicméně samotný nemocniční prostor až moc často bývá na konci dlouhého seznamu toho, co se může a musí zlepšit.

Víme, že kvalitní prostředí může pomoci, a že pomáhá. V charitativní aktivitě SpaceUP jsme se spojili – architekti, grafici, fotografové s realizátory a dodavateli interiérů, a pustili jsme se do práce. Společně se snažíme kultivovat nemocniční prostředí, posouvat ho na lepší úroveň, přinést do něj kvalitní design, chybějící funkce, ale i přívětivý vzhled, to vše pro malé pacienty, jejich rodiče, ale i personál, prostě pro všechny.

Ambulance transplantační jednotky KDHO ve FN Motol je první dokončený projekt v rámci SpaceUP. Zadáním bylo zkvalitnit a zatraktivnit stávající prostředí ambulance bez stavebních zásahů. Dětští pacienti a jejich doprovod v ambulanci tráví mnohdy i hodiny, během kterých je potřeba nabídnout různé formy vyžití od her, přes náhradní výuku po odpočinek. Zásadní bylo pochopit požadavky uživatelů – pacientů, doprovodu, personálu i provozu nemocnice, to vše vybalancovat a zapracovat do návrhu. Výsledek je prostředí naplňující všechny potřeby, zabalené do objímající grafiky Kristýny Tůmové.

Autorská zpráva
Foto: David Kraus

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz