Klínovec Hills - II. etapa

Klínovec Hills - II. etapa

Loučná pod Klínovcem

(30. 3. 2015) První etapa etapa - výstavba "apartmánového domu B" - byla dokončena kolaudací v roce 2012.  V druhé etapě, jejíž výstavba bude zahájena letos v létě, přibude 26 bytů a další komerční prostory.

   
 
 
 
 

Klínovec Hills - II. etapa

(ČTK) - Pod Klínovcem začne letos druhá etapa stavby apartmánů Klínovec Hills. V ní se má postavit 26 bytů o velikosti 1+kk až po 4+kk. Další investice podobného typu v katastru Loučné pod Klínovcem zatím čekají na nový územní plán obce. Zástavbu smíšeného typu chystají i na Božím Daru, zjistila ČTK.

"V současné době je projekt Klínovec Hills jediným takovým projektem na katastru obce. Na konci roku ale budeme mít snad schválený nový územní plán, který počítá i s možností podobných investic, které jsou pro obec prospěšné,"
řekla dnes ČTK starostka Loučné Jana Müllerová.

Na Božím Daru zase obec spolu se soukromým vlastníkem připravuje podmínky pro novou zástavbu, v níž by mohly vzniknout jak rekreační objekty, rodinné domy a nebo menší penziony. Podle místostarosty Jaroslava Formáčka by ještě letos mohly být připraveny inženýrské sítě a komunikace.

Podle Martina Němečka, předsedy představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS), která apartmány Klínovec Hills prodává, zájem o tento typ takzvaného druhého bydlení v rekreačních oblastech roste.

"Toto bydlení lze využít jednak pro vlastní dovolenou či delší pobyty, ale zároveň je dobrou investicí. Majitelé jej mohou po zbytek roku, kdy ho sami nevyužívají, výhodně pronajímat," uvedl Němeček.

Projekt Klínovec Hills se staví po etapách. V první, zkolaudované v roce 2012, vzniklo 20 bytů, které jsou už vyprodané. Se stavbou druhé etapy se má začít v červenci, přičemž zájemci si mohou byty už nyní zamluvit. Kromě bytů vzniknou v samostatném čtyřpodlažním domě i dvě komerční prostory. Ceny samotných apartmánů začínají přibližně na 1,5 milionu korun včetně DPH.

Doplněno Stavbaweb:
Investor - společnost Bless Invest a.s. - realizuje projekt luxusního horského rekreačního komplexu Klínovec Hills. V rámci projektu vzniknou 2 čtyřpodlažní bytové domy o rozloze až 40 000 m2. Dále bude pokračovat výstavba pensionů a villa domů menších rozměrů.

Výstavba bytových domů je rozdělena na etapy, přičemž první etapa - výstavba "apartmánového domu B" - byla dokončena kolaudací v roce 2012. Další etapou je "Apartmánový dům A". 

Apartmány jsou řešeny od těch nejmenších 1+kk o 24 m2 až po velkorysé 4+kk dosahující velikosti až 119 m2. Dispozice bytů z druhé etapy lze ještě před výstavbou měnit a zájemci si je tak mohou přizpůsobit svým individuálním potřebám. Ke každému apartmánu náleží terasa nebo balkon. Parkovací stání v podzemních garážích a sklepní kóji s úložným prostorem na sportovní vybavení si mohou noví majitelé přikoupit.

Investor BI development plánuje v rozvoji areálu Klínovec Hills pokračovat. Klienti, kteří upřednostňují individuální výstavbu, si zde mohou pořídit volnou parcelu a postavit horskou chatu či penzion. Vybrat si mohou jeden z celkem osmi stavebních pozemků, každý o výměře cca 700 m2. Po dostavbě se pozemky v uzavřeném areálu stanou součástí nejvýše položeného rezidenčního centra na Klínovci Sever. V plánu investora je dále hotel i další objekty k rekreačnímu bydlení včetně komerčních prostor.
Zdroj Foto: apartmany-klinovec.com


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.4206112
12.9865743
Klínovec Hills - II. etapa

Klínovec Hills - II. etapa
Loučná pod Klínovcem

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz