Kniha Lucie Zadražilové "Panelová sídliště v Československu 1953-1989: Když se utopie stane skutečností"

Kniha Lucie Zadražilové "Panelová sídliště v Československu 1953-1989: Když se utopie stane skutečností"

(20. 5. 2014) Publikace nastiňuje souvislosti a východiska výstavby panelových sídlišť. Ukazuje, jak se v prostředí poválečného Československa proměnila utopická myšlenka avantgardy poskytnout všem lidem bez rozdílu kvalitní bydlení a jak politické, ekonomické a společenské dění v 50. až 80. letech ovlivnilo podobu a fungování panelových sídlišť. Dnes na nich žijí více než tři miliony obyvatel České republiky a ukazuje se, že i do budoucna některá z nich mohou být zajímavou formou bydlení. Svébytnou částí knihy, nikoli pouhou ilustrací textu, je cyklus fotografií Jaromíra Čejky zachycující každodenní život na Jižním Městě na začátku 80. let. Čejkovy snímky v tomto rozsahu nebyly dosud nikdy publikovány.

 
 
 
 

Kniha Lucie Zadražilové "Panelová sídliště v Československu 1953-1989: Když se utopie stane skutečností"

Publikace nastiňuje souvislosti a východiska výstavby panelových sídlišť. Ukazuje, jak se v prostředí poválečného Československa proměnila utopická myšlenka avantgardy poskytnout všem lidem bez rozdílu kvalitní bydlení a jak politické, ekonomické a společenské dění v 50. až 80. letech ovlivnilo podobu a fungování panelových sídlišť. Dnes na nich žijí více než tři miliony obyvatel České republiky a ukazuje se, že i do budoucna některá z nich mohou být zajímavou formou bydlení. Svébytnou částí knihy, nikoli pouhou ilustrací textu, je cyklus fotografií Jaromíra Čejky zachycující každodenní život na Jižním Městě na začátku 80. let. Čejkovy snímky v tomto rozsahu nebyly dosud nikdy publikovány.


Panelová sídliště v Československu 1953–1989
Když se utopie stane skutečností
edice Kontexty

vydavatelé: Uměleckoprůmyslové museum v Praze ve spolupráci s nakladatelstvím Arbor vitae
text: Lucie Zadražilová
vydání: české s anglickým resumé
fotografie: Jaromír Čejka
grafický design: Štěpán Malovec
formát: 21 x 18 cm, měkká vazba
počet stran: 144
počet reprodukcí: 70
ISBN (UPM): 978-80-7101-133-0
cena v UPM: 250 Kč

Publikace bude v prodeji od 21. května v obchodě ve vestibulu UPM a v distribuci.
objednávky na dobírku: marketing@upm.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz