Komín HELUZ SMART

Komín HELUZ SMART

(21. 9. 2023) Ideální komín pro moderní úsporné domy.

 
 
 
 

Komín HELUZ SMART

Nový chytrý komín HELUZ SMART je určen těm, kteří si chtějí postavit moderní efektivní dům. Novinka je totiž ideální kombinací ekonomické výhodnosti, úspory místa, jednoduché instalace a univerzálního využití. Zároveň je kompatibilní s moderními technologiemi domu, jako je například rekuperace. Komínový komplet HELUZ SMART je s rozměry 32 × 32 cm nejmenší keramický komín na trhu (oproti tradičním rozměrům 40 × 40 cm). Jednou z výhod komínového systému HELUZ SMART je tedy úspora místa. Montáž komínu je rychlá a maximálně snadná. Je vhodný pro naprostou většinu běžných spotřebičů s přirozeným tahem. Zvládne pevná, plynná i kapalná paliva a suchý i mokrý provoz.
Komínové těleso HELUZ SMART sestává z obvodového pláště z jednodílných broušených keramických tvárnic, do kterého se na stavbě vkládá izolovaná izostatická vložka. Ta je izolovaná již z výroby, což snižuje počet kroků při samotné montáži, která je tak výrazně rychlejší, jednodušší a bezpečnější. V rámci stavěných zděných komínů se jedná o nejpokrokovější a nejjednodušší systém. Komín je tvořen přesnými broušenými tvárnicemi, což u jiných komínových systémů není samozřejmostí. Broušené komínové tvárnice obvodového pláště tedy také přispívají k rychlé montáži.

Certifikace nejen pro základní suchý provoz, ale i pro ten mokrý (například u moderních automatických kotlů na uhlí nebo pelety se vlhkost obsažená ve spalinách sráží na stěnách komínové vložky a stéká dolů) je další předností nového komínu HELUZ SMART. Zákazník není omezen, jaký spotřebič může na komín napojit, protože má certifikovaný univerzální komín pro suchý i mokrý provoz, který lze použít téměř pro jakýkoliv spotřebič.
HELUZ SMART má vnitřní izostatickou vložku prémiové kvality, která nepotřebuje provětrávání. Je tedy vhodný do nízkoenergetických a pasivních domů. Společnost HELUZ tak připravila řešení pro všechny stavebníky, kteří chtějí do svého chytře řešeného a úsporného domu kvalitní, dispozičně úsporný komín.
Komínové systémy HELUZ byly jako první v Česku certifikovány podle nové evropské normy. Umožňují snížit mezeru mezi komínem a hořlavými materiály až na 30 mm, a to při zachování stoprocentní požární bezpečnosti. To samozřejmě platí i pro komín HELUZ SMART.
Komínové komplety HELUZ SMART jsou standardně dodávány v délkách 4, 6 a 8 metrů a je možné si k nim objednat prodloužení, která jsou dodávána v délkách 0,5 nebo 1 metr.
Komínové komplety HELUZ SMART jsou včetně prodloužení a sad k dispozici v průměru izostatické vložky jak 160 mm, tak i 180 mm, což jsou dnes nejžádanější průměry vložek. Veškeré komponenty jsou skladem a připraveny ke kompletaci, což umožňuje maximálně zkrátit dobu dodání. Správně postavený komín a do něj napojený spotřebič pro pasivní domy tvoří celek, který vyhoví i požadavkům měření těsnosti tzv. Blower-door testu.

Komínový komplet HELUZ SMART vyniká i svým poměrem cena/kvalita. Pro chytrého zákazníka, který si staví efektivní dům, je komín HELUZ SMART perfektním řešením, protože je to komín efektivní ekonomicky, prostorově, montáží i svou univerzalitou. Proto je komín HELUZ SMART součástí iniciativy Smysluplný celek, se kterou přichází společnost HELUZ.

________________________________________________________________

Hlavní výhody komínového systému HELUZ SMART:
-          velmi nízké teploty na komínovém plášti,
-          malé ochlazování spalin po celé délce komínu,
-          rychlé zahřátí spalinové cesty,
-          díky izostatickým vložkám velká odolnost proti teplotním šokům a i při přímém dotyku s plamenem,
-          hrdla izostatických vložek umožňující kvalitní spojování,
-          možnost zkracování vložek podle potřeby,
-          komínový komplet dodávaný na jedné paletě obsahuje vše potřebné pro snadnou a rychlou montáž.

________________________________________________________________

www.smysluplnycelek.cz
www.heluz.cz

Podle podkladů společnosti HELUZ

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz