Komora architektů kritizuje projekt VUT v Brně

Komora architektů kritizuje projekt VUT v Brně

(14. 3. 2013) (ČTK) - Česká komora architektů podala antimonopolnímu úřadu podnět v souvislosti s aktuálním výběrem projektanta nové budovy fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Komora v tiskové zprávě uvedla, že soutěž považuje za neregulérní. Vadí jí například složení poroty, podle komory v ní nebyla nadpoloviční většina členů s odborným vzděláním. Podle kvestora VUT Vladimíra Kotka je ale soutěž "zcela v souladu se zákonem o veřejných zakázkách". Tendr na projektanty má hodnotu kolem půl milionu korun. Podle komory by ale tato odměna měla být vyšší a činit procento až jedno a půl z ceny stavby, tedy zhruba tři miliony korun.

 
 
 
 

Komora architektů kritizuje projekt VUT v Brně

(ČTK) - Česká komora architektů podala antimonopolnímu úřadu podnět v souvislosti s aktuálním výběrem projektanta nové budovy fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Komora v tiskové zprávě uvedla, že soutěž považuje za neregulérní. Vadí jí například složení poroty, podle komory v ní nebyla nadpoloviční většina členů s odborným vzděláním. Podle kvestora VUT Vladimíra Kotka je ale soutěž "zcela v souladu se zákonem o veřejných zakázkách". Tendr na projektanty má hodnotu kolem půl milionu korun. Podle komory by ale tato odměna měla být vyšší a činit procento až jedno a půl z ceny stavby, tedy zhruba tři miliony korun.


Podle komory proto byla soutěž neregulérní a neměli by se jí účastnit autorizovaní architekti. "Cílem této snahy je přimět vypisovatele k přehodnocení situace, zrušení neregulérnosti soutěže a přípravě a vypsání řádné, regulérní soutěže," uvedli zástupci komory v tiskové zprávě.

Nová budova Fakulty výtvarných umění má vzniknout do roku 2015 v areálu školy v Brně pod Palackého vrchem. "Polovina peněz na stavbu půjde ze státního rozpočtu, druhá polovina z prostředků školy," řekl dnes ČTK Kotek. V současné době fakulta sídlí na dvou místech v Brně. Nová budova bude stát zhruba 300 milionů korun.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz