Kompaktní dům

Kompaktní dům

(28. 7. 2016) Ateliér Kunc Architects

   
 
 
 
 

Kompaktní dům

Jednoduchý kompaktní dům je otevřený do zahrady. Bude přirozeně se svými majiteli i zahradou stárnout a stane se nedílnou součástí původní zástavby.

Pozemek v Horních Počernicích byl zajímavý svým tvarem: délka přes 80 metrů a šířka nikde nepřesahující 14 metrů způsobovala ve všech koncepčních návrzích podélné rozdělení pozemku na dvě části. Umístění stavby v přední části pozemku zase neposkytovalo majiteli dostatek soukromí. V celkovém zadání byl jeden požadavek postaven nade vše: „soukromí, a to nejen od strany ulice, ale i ze stran sousedních domů“, kterých je celkem šest. Proto jsme se rozhodli navrhnout dům s malým poloatriem. Dům se tak otevírá do sebe a z ulice je zcela uzavřen. Umístění stavby rozdělilo zahradu na tři části - přední, kde rostou traviny a při příchodu majitele domu jej vítá; střední – poloatrium, vytvářející klidný záliv u ložnic, a zadní, kterou rodina využívá jako soukromou zahradu.

Dům patří k menším stavbám, ale obsahuje vše, co rodina potřebuje. Místo garáže je z uliční strany navrženo kryté parkovací stání. Dále podél domu projdete kolem jednotlivých pokojů až ke vstupu, kterým se dostanete do obytné části, jež se otevírá do atria i do zadní zahrady.

Konstrukčně se jedná o jednopodlažní dřevostavbu v pasivním standardu. V interiéru i exteriéru byly použity světlé tóny a přírodní materiály, kterým vévodí modřínové dřevo. V kombinaci s bílou barvou a velkými prosklenými plochami máte pocit, že bydlíte přímo v zahradě.

Autorská zpráva
Foto: Jan Vrabec


 
Rodinný dům Horní Počernice
Obytná plocha: 130 m2
Zastavěná plocha: 148 m2
Pozemek: 1 200 m2
Autor: MgA. Michal Kunc - Ateliér Kunc Architects; spolupráce Ing. arch. Alžběta Vrabcová - www.dmaearchitects.com

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz