Komplex IQ Ostrava získal certifikát BREEAM na úrovni Excellent

Komplex IQ Ostrava získal certifikát BREEAM na úrovni Excellent

(14. 2. 2014) Kancelářský komplex IQ Ostrava získal díky energeticky a ekologicky úsporným funkcím certifikát BREEAM na úrovni Excellent.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Komplex IQ Ostrava získal certifikát BREEAM na úrovni Excellent

Kancelářský komplex IQ Ostrava získal díky energeticky a ekologicky úsporným funkcím certifikát BREEAM na úrovni Excellent.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht (doplněno Stavbaweb).

IQ Ostrava se může pochlubit například vnějšími roletami na fasádě, které jsou citlivé na světlo. Spolu s interním osvětlením jsou elektronicky řízené a eliminují použití umělého osvětlení během pracovního dne. IQ Ostrava má také instalovaný vlastní systém nakládání s odpady. Objekt využívá střešní kolektory filtrující dešťovou vodu pro zavlažování okolní krajiny.

IQ Ostrava je jednou z nejmodernějších administrativních budov v České republice. Stavba komplexu v centru Ostravy se dvěma věžemi o výšce 53,2 a 42 m a celkové ploše cca 22 000 m² byla zahájena v roce 2011 pro majoritního nájemce Tieto. Díky certifikaci BREEAM dosáhnou nájemci až 30procentní úspory energií.
tisková zpráva

Související články:

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz