Konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání škol

Konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání škol

(8. 7. 2019) Konference se bude věnovat obnově a využívání historických budov škol

 
 
 
 

Konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání škol

V roce 2019 se uskuteční 12. ročník konference PROPAMÁTKY, tentokrát na téma obnovy a využívání škol. 

Kdy: 6.–8. listopadu 2019
Kde: Městská knihovna v Písku

Díky dlouhému vývoji českého školství a proměně jeho podoby představují historické budovy škol široký stavební fond. Najdeme mezi nimi jak prosté budovy venkovských škol, tak honosné reprezentativní objekty ve městech včetně celých areálů sloužících vzdělávání. Řada školních budov dodnes slouží svému původnímu účelu. Mnoho z nich však svou původní funkci ztratilo, někdy došlo i k jejich demolicím či nevhodnému využití. Některé již svou novou smysluplnou náplň nalezly, jiné ale na obnovu a nové využití stále čekají. Vzhledem k rozmanitosti stavebního fondu školních budov jsou tyto možnosti velmi široké a různorodé. Díky přítomnosti školních budov v řadě našich měst i menších obcí, často na velmi exponovaných místech intravilánu, je jejich obnova a využívání velmi aktuálním tématem.

Jaké jsou možnosti obnovy a využívání škol? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky přinese 12. ročník konference PROPAMÁTKY. Setkání je určeno všem zájemcům o dějiny, současnost, ale také budoucnost škol a nabídne příležitost k setkání a výměně názorů a zkušeností při jejich obnově a využívání. Setkání je určeno pro architekty, zástupce obcí a krajů, pracovníky památkové péče a samozřejmě i pro majitele školních budov, ať už v provozu, či hledajících nové využití.

Akce byla zařazena do programů celoživotního vzdělávání:
ČKAIT --> https://bit.ly/2Wt4WUf
ČKA --> bit.ly/2MXvI2w 

REGISTRACE NA KONFERENCI BYLA SPUŠTĚNA. REGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE.

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.