Konverze bytu továrníka na kanceláře

Konverze bytu továrníka na kanceláře

ulice Na Florenci, Praha 1 – Nové Město

(11. 2. 2020) Barbora Léblová, Ivo Herman

   
 
 
 
 

Konverze bytu továrníka na kanceláře

Rekonstrukce třetího podlaží klasicistně secesní budovy v ulici Na Florenci měla za cíl ponechat co nejvíce z částečně dochovaného původního vybavení a zároveň vytvořit prostor pro kanceláře.
Dům od architekta Matěje Blechy prošel za dobu své existence řadou rekonstrukcí. Ve 3. NP se z původního bytu továrníka Aloise Breye dochovala část vybavení, kterou jsme se při rekonstrukci snažili co nejvíce zachovat. Záměrem investora bylo rekonstruovat prostory na kanceláře s co nejmenším zásahem do historického vybavení.
Východní část směřující do ulice Na Florenci zůstala dispozičně stejná, kazetové a štukové stropy byly ošetřeny, parkety repasovány. Původní historické bifé v největší z místností bylo restaurováno.
Vzhledem k požadavkům investora na rozmístění kanceláří jsme ve východní části interiéru navrhli drobné dispoziční změny. Zbudováním nové příčky vznikla jednoduchá zasedačka otevřená arkýřovým oknem do dvora Florentina.
Kompletně byly rekonstruovány toalety. Původní vstup přímo ze schodiště byl uzavřen, na jeho místo je osazeno umyvadlo společné pro dámskou i pánskou část. V hlavní vstupní části byla vedle nového vstupu na toalety vytvořena malá kuchyňka.
Požadavky na vybavení kancelářským nábytkem byly skromné. Důraz jsme kladli především na kvalitní osvětlení, které v místnostech s dochovanými stropy řeší stojací lampy. Prostory jsou opatřeny výtvarnými instalacemi Petra Duba a uměleckými doplňky studia Qubus.

Autorská zpráva
Foto: Studio Flusser


 

Investor: SUCRE Invest s.r.o.
Spoluautor: Architekt Ivo Herman
Spolupráce: Petr Dub
Plocha: 196 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz