Konverze bytu továrníka na kanceláře

Konverze bytu továrníka na kanceláře

ulice Na Florenci, Praha 1 – Nové Město

(11. 2. 2020) Barbora Léblová, Ivo Herman

   
 
 
 
 

Konverze bytu továrníka na kanceláře

Rekonstrukce třetího podlaží klasicistně secesní budovy v ulici Na Florenci měla za cíl ponechat co nejvíce z částečně dochovaného původního vybavení a zároveň vytvořit prostor pro kanceláře.
Dům od architekta Matěje Blechy prošel za dobu své existence řadou rekonstrukcí. Ve 3. NP se z původního bytu továrníka Aloise Breye dochovala část vybavení, kterou jsme se při rekonstrukci snažili co nejvíce zachovat. Záměrem investora bylo rekonstruovat prostory na kanceláře s co nejmenším zásahem do historického vybavení.
Východní část směřující do ulice Na Florenci zůstala dispozičně stejná, kazetové a štukové stropy byly ošetřeny, parkety repasovány. Původní historické bifé v největší z místností bylo restaurováno.
Vzhledem k požadavkům investora na rozmístění kanceláří jsme ve východní části interiéru navrhli drobné dispoziční změny. Zbudováním nové příčky vznikla jednoduchá zasedačka otevřená arkýřovým oknem do dvora Florentina.
Kompletně byly rekonstruovány toalety. Původní vstup přímo ze schodiště byl uzavřen, na jeho místo je osazeno umyvadlo společné pro dámskou i pánskou část. V hlavní vstupní části byla vedle nového vstupu na toalety vytvořena malá kuchyňka.
Požadavky na vybavení kancelářským nábytkem byly skromné. Důraz jsme kladli především na kvalitní osvětlení, které v místnostech s dochovanými stropy řeší stojací lampy. Prostory jsou opatřeny výtvarnými instalacemi Petra Duba a uměleckými doplňky studia Qubus.

Autorská zpráva
Foto: Studio Flusser


 

Investor: SUCRE Invest s.r.o.
Spoluautor: Architekt Ivo Herman
Spolupráce: Petr Dub
Plocha: 196 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz