Kraj převzal dokončené stavby nemocnic v K. Varech a Cheb

Kraj převzal dokončené stavby nemocnic v K. Varech a Cheb

(9. 7. 2012) (ČTK) - Karlovarský kraj převzal od stavbařů dokončené stavby pavilonů v karlovarské i v chebské nemocnici. Nový pavilon akutní medicíny v Karlových Varech (autorem projektu je Ateliér Penta - doplněno Stavbaweb) a rekonstruovanou část pavilonu B nemocnice v Chebu nyní čeká kolaudační řízení, informovala ČTK mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

 
 
 
 

Kraj převzal dokončené stavby nemocnic v K. Varech a Cheb

(ČTK) - Karlovarský kraj převzal od stavbařů dokončené stavby pavilonů v karlovarské i v chebské nemocnici. Nový pavilon akutní medicíny v Karlových Varech (autorem projektu je Ateliér Penta - doplněno Stavbaweb) a rekonstruovanou část pavilonu B nemocnice v Chebu nyní čeká kolaudační řízení, informovala ČTK mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Cheb v letošním roce nově zrekonstruoval prostory nemocnice - moderní pokoje pro pacienty i potřebné zázemí pro operační sály – to vše v budoucnu naleznou obyvatelé Chebska i celého regionu ve zmodernizovaném pavilonu B chebské nemocnice.


Výstavba moderního Pavilonu akutní medicíny Nemocnice Karlovy Vary je největší dokončenou investiční akcí Karlovarského kraje v letošním roce. Stavba kraj přišla na téměř na 597 milionů korun. "Během předávání dokončené stavby jsme společně se zhotovitelem provedli prohlídku pavilonu, neshledali jsme žádné závažné nedostatky, které by bránily v užívání stavby," uvedl náměstek hejtmana Martin Havel (ČSSD), který na jednom místě poskytne moderní řešení od příjmu až po operační sály, začne sloužit pacientům v září.

Zrekonstruované prostory s moderními pokoji i potřebným zázemím pro operační sály naleznou pacienti i ve zmodernizované pravé části pavilonu B chebské nemocnice. Celkové náklady na první etapu rekonstrukce dosáhly 130 milionů korun, Karlovarský kraj je hradil ze svého rozpočtu, stejně jako v případě stavby karlovarského pavilonu.

"Otevřený pavilon poskytne pacientům daleko příjemnější prostředí a výrazně se zlepší také podmínky pro lékaře a zdravotníky," uvedl předseda představenstva Karlovarské krajské nemocnice a.s. Luděk Nečesaný. V plném provozu bude modernizovaná budova od 21. srpna.

Související články:

Den otevřených dveří v nově budovaném Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu Karlovarské krajské nemocnice 1.11.2011
Nový pavilon karlovarské nemocnice, autorem projektu je Atelier Penta.
Doplněno Stavbaweb:
KKN - Pavilon akutní medicíny

Investor Karlovarský kraj
Architekt ATELIER PENTA v.o.s. / Jaromír Homolka
Projektant ATELIER PENTA v.o.s. / Jaromír Homolka
Jedná se o skeletový objekt o dvou podzemních podlažích a třech nadzemních podlažích a částečné nadstavby 4.NP včetně prostoru přistávací plochy pro vrtulník.
Rozměr stavby: 39,2 x 50,0 m
Zastavěná plocha : 2059 m2
Obestavěný prostor : 40 585 m3
Plocha užitková čistá : 4106 m2
Plocha užitková celkem : 7966 m
2
Projekt získal 1.místo v hodnocení odbornou porotou v 10. ročníku soutěž Stavba karlovarska
zdroj: http://stavby.karlovarska.net/

Aktuální informace o stavbě naleznete na stránkách nemocnice zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz