Kralupy nad Vltavou budou mít nové turistické centrum

Kralupy nad Vltavou budou mít nové turistické centrum

 
 
 
 

Kralupy nad Vltavou budou mít nové turistické centrum

(ČTK) - V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku začnou v létě stavět informační a turistické centrum s restaurací, nebo kavárnou. Nová budova bude stát na terasách na předmostí, které město nechá opravit, řekl ČTK starosta Petr Holeček (TOP 09). Zakázka za téměř 12 milionů korun počítá také s opravou cesty vedoucí od mostu nad nemocnicí k vlakovému nádraží.

Foto - architektonický návrh Ing. Tereza Kaňková (zdroj: iSoutok.cz)

Většinu nákladů na stavbu zaplatí evropské fondy. "Ta dotace se týká oprav předmostí královského mostu Tomáše Garrigua Masaryka, kde by mělo vzniknout takové lehké turistické centrum kombinované s restaurací, nebo s kavárnou," řekl Holeček. Na místě bude také galerie a prostor ke kulturním akcím, veřejné toalety a občerstvení s dětským koutkem. Prostor je podle starosty uzlem turistických, cyklistických a vodáckých cest. "My si od toho slibujeme oživení toho předmostí a zároveň servis a služby pro turisty, hodně i zahraniční, protože tudy projíždějí němečtí turisté na labsko-vltavské stezce z Drážďan do Prahy," doplnil.

Kralupy nad Vltavou získaly také dotaci na opravu autobusových zastávek. Od června do listopadu dostane 15 zastávek nový přístřešek, další desítky zastávek získají potřebný mobiliář nebo se upraví okolní zeleň. Náklady na opravy budou téměř šest milionů korun, z toho téměř pět milionů zaplatí evropské fondy.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.