Krytá horolezecká stěna

Krytá horolezecká stěna

(21. 4. 2016) V připravované sportovní hale v Novém Městě na Moravě.

 
 
 
 

Krytá horolezecká stěna

V Novém Městě n. Mor. zvítězila v anketě stavba horolezecké stěny
(ČTK) -
Obyvatelé Nového Města na Moravě podpořili v anketě stavbu velké kryté horolezecké stěny, o niž se zasazují horolezci. Z 1684 platných hlasů souhlasilo s výstavbou stěny 1149, tedy 68 procent. Stěna by měla být součástí nové sportovní haly. Město se ptalo na názor lidí, protože kvůli rozšíření projektu se zahájení stavby asi o rok zpozdí a bude dražší o deset milionů korun. Novinářům to řekl starosta Michal Šmarda (ČSSD).

S horolezeckou stěnou by hala stála 65 milionů korun. Konečné slovo k projektu budou mít zastupitelé města, kteří zasednou 9. května. Starosta označil výsledek ankety za docela přesvědčivý a uvedl, že sám se jím bude řídit.

Ankety se zúčastnila skoro pětina lidí, kteří mohli hlasovat. Radnice dala tuto možnost obyvatelům města už od 15 let věku, tedy 8948 lidem. Odevzdáno bylo celkem 1740 hlasů, z nich ale 56 neplatných. Na rozdíl od voleb hlasování nebylo anonymní. "Abychom zabránili tomu, aby tu anketu někdo manipuloval. Takže každý hlas je ověřitelný," uvedl starosta.

Velká anketa se ve městě konala poprvé v roce 2012, zúčastnilo se jí kolem 4000 lidí. Tehdy se radnice lidí ptala, zda z plánovaných investic upřednostní krytý bazén nebo sportovní halu. V anketě zvítězil bazén. Městské lázně za 99 milionů korun byly otevřeny loni. V pondělí přivítaly padesátitisícího návštěvníka.

Anketa se nyní konala proto, že do připraveného projektu nové haly začali horolezci prosazovat doplnění o lezeckou stěnu, požadavek podpořili peticí s téměř 1200 podpisy. Za stěnu, která má být vysoká 12 metrů a na šířku měřit 20 metrů, se přimlouvá i novoměstský rodák Radek Jaroš. Na halu se chce město ucházet o dotaci. Pokud uspěje, chtělo zahájit stavbu už příští rok. Pokud nechá město projekt přepracovat, přípravy se protáhnou.

Doplněno Stavbaweb:
Nové Město na Moravě připravuje investici - novou sportovní halu na ulici Tyršova v místě stávajícího tělovýchovného střediska. V nové sportovní hale vznikne prostor využitelný pro školní tělovýchovu i pro zájmový a výkonnostní sport.
Základní výkresy stavebního řešení haly z úrovně projektu pro stavební povolení najdete na stránkách radnice Nového Města na Moravě ZDE.
Upravené výkresy již s horolezeckou stěnou najdete ZDE.
Generálním projektantem je Atelier SANTIS.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz