Kulturní centrum Svoboda v Chebu

Kulturní centrum Svoboda v Chebu

(13. 6. 2016) Adam Rujbr Architects 

   
 
 
 
 

Kulturní centrum Svoboda v Chebu

Původní sál pěveckého spolku, postavený na přelomu 19. a 20. století, byl povýšen na multifunkční společenské centrum, nejmodernější v celém Karlovarském kraji. Přestože byl zachován historický vzhled hlavního sálu, budova nyní působí elegantním a nadčasovým dojmem moderního kulturního stánku nadregionálního významu.
Hlavními důvody rekonstrukce a dostavby bylo pozvednout kvalitu kulturního zázemí, snížit energetickou náročnost, zefektivnit provoz, zvýšit kapacitu, umožnit multifunkčnost a samostatnost jednotlivých částí a v neposlední řadě učinit budovu bezbariérovou.

Budova byla celá rekonstruována, částečně přistavěna a některé její části byly odstraněny. Svým jednoduchým tvaroslovím, kdy je upuštěno od jakýchkoli nepatřičných zdobných prvků, je dán prostor pro vyznění čisté kubické hmoty v bílé barvě. Vstupní jižní fasáda je prosklená, takže je zajištěna transparentnost vstupních prostor a při večerním osvětlení signál, že se zde něco koná. Prosklení zajišťuje nerušený výhled do parku, na hrad a centrum města za Ohří. Prostor před vstupem je chráněn proti povětrnosti mohutným sedmimetrovým přesahem střechy. Ostatní fasády jsou prořezány pásovými okny ve zdánlivě nahodilých pozicích a velikostech. Ve skutečnosti reagují na vnitřní uspořádání a funkci jednotlivých prostorů. Servisní vstupy (pro zaměstnance, zásobování a do klubů v suterénu) jsou barevně akcentovány. Současně byla provedena úprava parčíku před objektem společně s přístupovou komunikací a parkovištěm.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2011

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz