Kulturní dům Lanškroun

Kulturní dům Lanškroun

(1. 2. 2019) Ateliér 90

   
 
 
 
 

Kulturní dům Lanškroun

(ČTK) - Multifunkční kulturní dům v Lanškrouně se po kompletních opravách otevře v dubnu. Rozsáhlá přestavba historické vily a novostavba moderního sálu se proti předpokládanému termínu zpozdí o půl roku, uvedla Jana Urbanová z lanškrounské radnice. Prodlení způsobil především projekt, který bylo nutné v době stavby upravovat.

Celá stavba začala na konci června 2017, původní termín dokončení byl naplánován na 30. září 2018. Na žádost stavební firmy byl termín dokončení posunut na 21. ledna 2019. Přesto bude mít Lanškroun nový kulturní dům až na konci března. Původní dodatek počítal s převzetím díla i s případnými drobnými nedodělky, to se však setkalo s kritikou části veřejnosti. Podle stavební firmy bude ke konci ledna dokončeno 95 procent všech prací.

V březnu se měly v novém kulturním domě konat koncerty, divadelní představení a plesy. Město již zajistilo pro tyto kulturní akce náhradní prostory nebo přeložení termínů, většina bude přesunuta do sálu lanškrounského zámku. Setkání s Miroslavem Donutilem se uskuteční v kině a plesy středních škol a místních firem se budou konat v České Třebové nebo v Dolní Čermné.

Za opravy a přístavbu zaplatí Lanškroun více než 140 milionů korun bez DPH. Město je uhradí z úvěru 160 milionů korun, který využije i na financování výstavby polikliniky.

Kulturní dům tvoří Langerova vila z druhé poloviny 19. století spolu s bývalou výrobní halou, která sloužila jako sál. Tu město kvůli havarijnímu stavu v roce 2015 uzavřelo, o rok později ji nechalo zbourat a postavilo nový objekt.

Doplněno Stavbaweb: 
Autorem projektu rekonstrukce a přístavby je architekt Ladislav Vlachynský z brněnského Ateliéru 90.
Součástí interiéru budou umělecká díla. Mimo jiné i i akademického sochaře a medailéra, čestného občana Lanškrouna Zdeňka Kolářského.
Projekt obnovy zpustlé zahrady vypracoval zahradní architekt Zdeněk Sendler.
Novostavba víceúčelového sálu pro víc než pět set návštěvníků se zázemím vyrostla na místě zbourané bývalé tovární haly. Dvoupodlažní objekt ve tvaru trojúhelníku bude mít samostatný vstup a travnatou střechu. Dominantním prvkem fasády bude dřevo, v menší míře pak probarvený beton a sklo.

Podrobné informace včetně kompletního projektu najdete na stránkách lanskroun.eu.
Komentář autorů k vlastnímu návrhu najdete ZDE.

Související články:
Projekt společenského domu v Lanškrouně  12.4.2016Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz