Návrh nového kulturního domu vycházel z archetypu tradičních venkovských staveb. Hlavní vstup z návsi zdůrazňuje kamenný rizalit, vedlejší vstup slouží pro zásobování. Předprostor navazuje na sál i náves a vytváří tak příležitost pro konání nejrůznějších akcí ve všech ročních obdobích, které znovu naplní centrum obce životem. Plesy, hody, divadla či košty slivovice pořádané ještě donedávna a stejně tak velký zájem obyvatel o stavbu dokazují, že to nezůstane jenom prázdnou větou.
V objektu se kromě společenského sálu nachází hospoda, která funguje buď samostatně, nebo jako zázemí při pořádání větších akcí. Její prostory byly vybaveny jednoduše, mobiliář a materiály lze snadno nahradit. Naopak velkorysý prostor sálu otevřený do krovu, s posezením na galerii a s jevištěm, působí, i díky použití kvalitních materiálů, reprezentativním dojmem.
Autorská
zpráva
Autor: LAPLAN; spolupráce Jan Kokeš
Investor: Obec Olšany
Užitná plocha: 540 m2
Zastavěná plocha: 320 m2
Obestavěný prostor: 2440 m3
Autor: LAPLAN; spolupráce Jan Kokeš
Investor: Obec Olšany
Užitná plocha: 540 m2
Zastavěná plocha: 320 m2
Obestavěný prostor: 2440 m3
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.