Kutná Hora chystá soutěž na výstavbu sportovní haly

Kutná Hora chystá soutěž na výstavbu sportovní haly

(13. 5. 2014)  V Kutné Hoře chystají soutěž na výstavbu nové sportovní haly, kterou by využívaly školy a sportovní oddíly. V prostoru u Základní školy Kamenná stezka ji chce vybudovat soukromý investor. Zda to bude skutečně tak, ale vyplyne až z výběrového řízení. ČTK to řekl místostarosta Jiří Franc.

 
 
 
 

Kutná Hora chystá soutěž na výstavbu sportovní haly

 V Kutné Hoře chystají soutěž na výstavbu nové sportovní haly, kterou by využívaly školy a sportovní oddíly. V prostoru u Základní školy Kamenná stezka ji chce vybudovat soukromý investor. Zda to bude skutečně tak, ale vyplyne až z výběrového řízení. ČTK to řekl místostarosta Jiří Franc.


Vizualizace připravované sportovní haly: Jitka Paroubková a Irena Pátková

Vyhlášení tendru je podle něj otázkou několika dnů. „V posledních dnech se upravovala a znovu kontrolovala zadávací dokumentace,“ řekl.
 
Předpokládaná výše investice je mezi 50 a 60 milióny korun. Radní také rozhodli, že vítěz tendru musí odkoupit pozemek pod sportovní halou. Jeho cena je 1,8 milionu korun. Hala, která by podle dřívějších informací měla mít hlediště pro 200 až 300 lidí, by po většinu dne měla sloužit školákům a odpoledne oddílům sálových sportů, jako jsou házená, florbal, košíková, volejbal či futsal. Město v minulosti počítalo s finanční pomocí kraje, kterou mu krátce před svým zatčením přislíbil tehdejší hejtman David Rath. Vedle je průmyslová škola zřizovaná krajem a hejtmanství si přálo, aby studenti mohli halu využívat. Současné vedení kraje ale šetří, takže je otázkou, zda by prostředky na projekt v rozpočtu našlo.
 
Radnice má vypracovanou i část projektové dokumentace na výstavbu sportovní haly v areálu Na Klimešce. Vznik této víceúčelové haly za 140 až 150 miliónů korun, která by měla mít i tréninkové zázemí, ale za současných podmínek není podle vedení města reálný.

Doplněno Stavbaweb:
Sportovní hala Kamenná stezka
– víceúčelová sportovní hala s hrací plochou 20x40 m
– hlediště pro 290 diváků
autorky projektu: Jitka Paroubková a Irena Pátková 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz