Labskou boudu v Krkonoších koupila kyperská firma

Labskou boudu v Krkonoších koupila kyperská firma

(6. 11. 2012) (ČTK) - Labskou boudu na hřebenech Krkonoš získala firma Salvario Holdings Limited sídlící na Kypru. Podle výpisu z obchodního rejstříku má od konce října stoprocentní podíl ve společnosti Labská, informoval server Lidovky.cz. Labskou boudu bude i nadále provozovat společnost AEZZ, která vlastní i krkonošskou Luční boudu. Budovu navrhl v 60. letech brněnský architekt Zdeněk Říhák (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Labskou boudu v Krkonoších koupila kyperská firma

(ČTK) - Labskou boudu na hřebenech Krkonoš získala firma Salvario Holdings Limited sídlící na Kypru. Podle výpisu z obchodního rejstříku má od konce října stoprocentní podíl ve společnosti Labská, informoval server Lidovky.cz. Labskou boudu bude i nadále provozovat společnost AEZZ, která vlastní i krkonošskou Luční boudu. Budovu navrhl v 60. letech brněnský architekt Zdeněk Říhák (doplněno Stavbaweb).

Labská bouda (zdroj foto: labskabouda.cz)
"Přišla nabídka, tak jsem ji zvážil a prodal,"
uvedl Martin Pumr z firmy, která dosud Labskou boudu vlastnila. Cena transakce nebyla zveřejněná, podle informací Lidových novin se částka pohybuje kolem 20 milionů korun.

Boudu bude i přes změnu vlastníka provozovat společnost AEZZ, která má nájemní smlouvu na 20 let. Podle místopředsedy představenstva firmy AEZZ Stanislava Beneše chce společnost objekt zmodernizovat. "Restaurace je ve velice dobrém stavu, stejně jako kotelna na lehké topné oleje. A úpravna vody je úplně nová," přiblížil zázemí v hotelu Beneš.

Devítipatrový hotel Labská bouda, který se začal stavět v roce 1965 na místě

vyhořelé horské boudy

, funguje od listopadu 1975. Hotel má kapacitu 120 hostů, nabízí dvě restaurace. Objekt při privatizaci státních Interhotelů Krkonoše získala v roce 1996 dopravní firma Pumr & Ryba z Lázní Bělohradu. Ta se několik let snažila o prodej objektu, jednala například i se státem, který plánovat boudu koupit a zbourat. Z prodeje však tehdy sešlo.

Doplněno Stavbaweb:

Labská bouda
Labskou boudou a její přestavbou se zabývají už několik semestrů studenti architektury ČVUT v Praze, kteří navrhli několik možnosti rekonstrukce celého objektu. "
Měla by to být spíš hospoda, protože zájem o stravování je tam celoroční. Na rozdíl od ubytování. To by stačilo nouzové, kdyby někoho postihla nepohoda," uvedl architekt a pedagog Vít Kándl, který studenty vedl.
(Návrhy naleznete na stránkách iDnes.cz Hradeckého kraje zde, článek na toto téma naleznete i na serveru lidovky.cz - zde - doplněno Stavbaweb)

Související články:


Labská bouda (zdroj foto: labskabouda.cz)

zdroj foto: labskabouda.cz
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz