Lávka přes Orlici v Hradci Králové je hotová

Lávka přes Orlici v Hradci Králové je hotová

(14. 6. 2012)  (ČTK) - Nová lávka přes řeku Orlici v Hradci Králové je hotová, chodcům a cyklistům se slavnostně otevře dnes - ve čtvrtek ve 22:00. Ocelový most na místě bývalého přívozu bude tvořit důležitou část hlavní sítě cyklotras stotisícového města a bezpečně spojí univerzitní kampus s historickým centrem. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Město pro lávku hledá název, zapojit se může i veřejnost. Projekt mostu pro město udělal renomovaný český architekt Mirko Baum, který působí v Německu. Lávku za 26 milionů korun postavila společnost M-Silnice. Zhruba 85 procent nákladů městu uhradí dotace z fondů Evropské unie.

 
 
 
 

Lávka přes Orlici v Hradci Králové je hotová

 (ČTK) - Nová lávka přes řeku Orlici v Hradci Králové je hotová, chodcům a cyklistům se slavnostně otevře dnes - ve čtvrtek ve 22:00. Ocelový most na místě bývalého přívozu bude tvořit důležitou část hlavní sítě cyklotras stotisícového města a bezpečně spojí univerzitní kampus s historickým centrem. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková. Město pro lávku hledá název, zapojit se může i veřejnost. Projekt mostu pro město udělal renomovaný český architekt Mirko Baum, který působí v Německu. Lávku za 26 milionů korun postavila společnost M-Silnice. Zhruba 85 procent nákladů městu uhradí dotace z fondů Evropské unie.

Asi 75 metrů dlouhá a 4,5 metru široká lávka překonává Orlici mezi Jiráskovými sady a objekty hradecké univerzity. Zatím cyklisté musejí z centra k univerzitě jezdit přes nedaleký, dopravou velmi zatížený úzký most. "Podařilo se dokončit jednu z praktických a potřebných staveb ve městě, která poslouží všem věkovým kategoriím," uvedl primátor Zdeněk Fink.

Návrhy na pojmenování lávky mohou lidé posílat na adresu anketa@mmhk.cz. "Dorazilo už zhruba sedm desítek návrhů, mezi nimiž dominuje Orlička, Orličanka či Studentská lávka. Jeden z autorů navrhuje pojmenovat dílo Lávka zamilovaných a navrhuje připojit na lávku zámek a klíč vhodit do Orlice," uvedla Vlčková.Související články:
Mirko Baum: Lávka pro pěší a cyklisty v Hradci králové 29.3.2012

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz