Lázně spojuje s centrem Lednice nová kolonáda

Lázně spojuje s centrem Lednice nová kolonáda

(7. 10. 2014) (ČTK) - Lázeňský areál v Lednici na Břeclavsku spojuje s centrem obce nová kolonáda, která od víkendu slouží turistům i místním lidem. Investici téměř 100 miliónů korun umožnila evropská dotace. Pokryla více než 90 procent nákladů, řekl ČTK starosta Libor Kabát.

 
 
 
 

Lázně spojuje s centrem Lednice nová kolonáda

(ČTK) - Lázeňský areál v Lednici na Břeclavsku spojuje s centrem obce nová kolonáda, která od víkendu slouží turistům i místním lidem. Investici téměř 100 miliónů korun umožnila evropská dotace. Pokryla více než 90 procent nákladů, řekl ČTK starosta Libor Kabát.


Podle starosty se s kolonádou počítalo už v době, kdy Lednice teprve začala usilovat o status lázeňského místa. „Kdybychom měli lázně na kraji obce a neměli kolonádu, zůstávali bychom pořád nějak na půl cesty,“ řekl ČTK Kabát.

Díky projektu vzniklo 1680 metrů nových nebo rekonstruovaných cest. Základem je 365 metrů dlouhá zastřešená kolonáda s posezením, vodními prvky i amfiteátrem pro kulturní akce. Zbytek tvoří nově upravená Slovácká ulice vedoucí k zámku a turistická cesta k rybníkům směrem na Břeclav, kde navazuje na naučnou stezku.

Lázně Lednice fungují od roku 2007 a poskytují léčebné a rehabilitační služby. Využívají účinky přírodní jodobromové minerální vody. Obec je zároveň vyhledávaným turistickým cílem, zejména díky zámku a přilehlé kulturní krajině zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Dokud neexistovala kolonáda, zůstávaly lázně odříznuté od centra obce, mnozí hosté chodili po rušné hlavní silnici. Nově upravená Slovácká ulice je bezbariérová a umožňuje oddělený pohyb pěších, cyklistů a dopravních prostředků.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o stavbě kolonády, kterou provázely velké spory najdete na:

 http://www.neup.eu/tag/kolonada-lednice,
https://www.facebook.com/chci.kolonadu.v.lednici
,
Lednicí zmítá boj o lázeňskou kolonádu

Fotogalerii hotové kolonády najdete ZDE.

Generální dodavatel stavby: Skanska a.s., divize Pozemní stavitelství , oblast Morava jih

Realizace zastřešení kolonády: Taros, s. r. o.

Související články:
Lednice vypsala zakázku na stavbu kolonády, promenády a amfiteátru 4.2.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz