Levnější pálené zdivo KMB PROFIBLOK

Levnější pálené zdivo KMB PROFIBLOK

(6. 4. 2020) Tradiční a osvědčený materiál

   
 
 
 
 

Levnější pálené zdivo KMB PROFIBLOK

Hlavním tématem při stavbě domů, škol a budov od roku 2020 je nulová spotřeba energie. S nulovou spotřebou energie se budou nyní muset stavět všechny budovy. K tématu má co říci i společnost KM Beta. Přesně těmi potřebnými vlastnostmi se totiž vyznačuje pálené zdivo KMB PROFIBLOK. Oproti konkurenci je pevnější a teď navíc ještě mnohem levnější.

Do konce dubna máte v jarní akci možnost nakoupit nosné zdivo šíře 300 mm za cenu pod 540 Kč/m2 bez DPH, nosné zdivo šíře 240 mm za cenu pod 440 Kč/m2 včetně DPH nebo třeba nenosné příčkové zdivo šíře 115 mm za cenu 250 Kč/m2 bez DPH.  

Ve všech případech je v ceně zahrnuto zdicí lepidlo pro tenkovrstvé zdění na žebra. U ucelených kamionů zboží je navíc přeprava zdarma až na stavbu. Dodávku lze kombinovat i s dalšími výrobky společnosti KM Beta – střešní krytinou, omítkami, sádrovými potěry a lepidly.

Zajištění statiky a tepelné ochrany je jednou z hlavních funkcí vnější stěny budovy. Horší tepelněizolační, ale výborné mechanické vlastnosti mají tradiční konstrukční materiály jako beton, vápenopísek nebo pálené zdivo. Naopak špatné mechanické vlastnosti a oproti tomu nejlepší tepelněizolační vlastnosti mají materiály jako polystyren, minerální izolace, izolační pěny apod. 

Snižování tloušťky nosné konstrukce
Všechny tradiční materiály již vyčerpaly své limity pro dosažení tepelněizolačních schopností doporučených pro pasivní domy (zvyšování počtu dutin, snižování tlouštěk stěn a jejich vylehčování).

Máme tedy dvě cesty – buď vyplňování těchto materiálů různými izolanty, nebo snižování tloušťky nosných stěn při zvyšování jejich mechanických vlastností a dodatečné zateplování, kdy tloušťka izolantu umožní volitelnost výsledných hodnot součinitele prostupu tepla stěny. Druhou cestu doporučuje společnost KM Beta u svých zdicích prvků PROFIBLOK.

Společnost KM Beta vyrábí zdicí materiály KMB PROFIBLOK pro nosné stěny v tloušťkách 300, 240, případně 175 mm ve variantách broušené a nebroušené. KM Beta tím nabízí své řešení pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energie. Skloubit všechny požadavky architektury, statiky, funkčnosti a energetiky, to bude největší úkol pro projektanta či architekta. Tak neváhejte a kontaktujte regionální manažery společnosti KM Beta, rádi vám zodpoví všechny vaše dotazy.

www.kmbeta.cz

podle podkladů společnosti KM Beta

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz