Liniové odvodnění silnic v historické části Neratovic

Liniové odvodnění silnic v historické části Neratovic

(15. 12. 2020) Pro odvodnění bylo zvoleno použití monobloků DM 2000 z polymerického betonu

 
 
 
 

Liniové odvodnění silnic v historické části Neratovic

Letos v létě proběhla rekonstrukce silnic v historické části Neratovic u Mělníka. Rekonstrukce byla realizována v městské části Lobkovice, která kdysi bývala samostatnou obcí. Pocházel odtud rod Lobkoviců. Žil zde i historik a politik František Palacký, jehož hrob je v areálu, u kterého proběhly stavební práce.


Pro odvodnění silnic bylo zvoleno použití monobloků DM 2000 z polymerického betonu. Tento systém napříč komunikací umožní optimalizovat spád povrchů.

Žlab DM je konstruovaný pro zátěže až F900 kN a je odolný vůči příčným i podélným přejezdům těžkých vozidel. Jeho výhodou je i tichý přejezd, protože je tělo žlabu kompaktní a bez krytu, tím nezvyšuje hlučnost místa.

Možnosti využití monolitických systémů DM najdete na www.mea-odvodneni.cz

Jak funguje odvodnění s monolitickými žlaby DM? Více ve videu: 

.

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz