Litomyšlské nábřeží bylo zařazeno do výběru Landscape Architecture Europe

Litomyšlské nábřeží bylo zařazeno do výběru Landscape Architecture Europe

(21. 11. 2018) Projekt od Rusina Frei architekti se dostalo do výběru 48 projektů v pátém vydání publikace reflektujícího počiny na poli evropské krajinářské architektury za uplynulé tři roky

   
 
 
 
 

Litomyšlské nábřeží bylo zařazeno do výběru Landscape Architecture Europe

Nábřeží řeky Loučné v Litomyšli od RusinaFrei architekti se dostalo do pátého vydání publikace Landscape Architecture Europe reflektujícího počiny na poli evropské krajinářské architektury za uplynulé tři roky. Mezinárodní porota, která výběr sestavila, ocenila práci architektů na zadání připraveném s využitím výsledků plánování s místní veřejností. Po celou dobu participativně vedený projekt podpořila Nadace Proměny Karla Komárka.

Publikace se v kapitole nazvané „to Act“ věnuje celému procesu obnovy litomyšlského nábřeží, včetně zapojení a zkušeností všech zúčastněných aktérů: radnice, samotných tvůrců i zástupců místní veřejnosti. Se všemi, včetně týmu nadace se autor textu Mark Hendriks setkal při letošní návštěvě Česka, kdy se přijel s projektem osobně seznámit.

„Máme radost za všechny, kdo na projektu spolupracovali. Zvlášť za nadaci mne pak těší, že na zařazení nábřeží Loučné do výběru měl vliv i postup, který do projektu přinášíme spolu s nadační podporou. Místní lidé, pro než je nábřeží součástí každodenního života, byli k projektu přizýváni od samého začátku. Přestože nikdy nelze zcela naplnit představy všech, jsem přesvědčená, že otevřený dialog mezi samosprávou, architekty i uživateli je důležitý pro to, aby veřejný prostor dobře fungoval,“ říká Jitka Přerovská, ředitelka Nadace Proměny Karla Komárka.

Za projektem Landscape Architecture Europe stojí stejnojmenná nevládní organizace a mezinárodní federace krajinářských architektů IFLA Europe. Publikace s pokaždé jinak tematicky zaměřeným výběrem vychází každé tři roky. Letošní páté vydání se věnuje tématu přírody a demokracie a obsahuje 48 různorodých projektů vybraných mezinárodní odbornou porotou. Nejvíce reprezentantů ve výběru má Nizozemsko a Švýcarsko, nábřeží Loučné je jediným zastoupeným projektem z ČR.

Více na stránkách Landscape Architecture Europe: https://www.landscapearchitectureeurope.com/

Obnova nábřeží řeky Loučné v Litomyšli se letos rovněž uchází o titul Česká cena za architekturu 2018. Prvním úspěchem v této renomované soutěži vyhlašované Českou komorou architektů bylo již zařazení do užší nominace 33 projektů. Zda obnovené nábřeží oslovilo odbornou porotu natolik, že se dostane i mezi finalisty, bude jasné 19. listopadu 2018.

Více o obnově nábřeží řeky Loučné v Litomyšli: https://nabrezi-loucne.nadace-promeny.cz/
tisková zpráva

Související články:
Obnova nábřeží řeky Loučné v Litomyšli  3.1.2018
Obnova nábřeží řeky Loučné v Litomyšli  6.6.2018
Obnova nábřeží řeky Loučné v Litomyšli  23.2.2016 
Výstava architektonických návrhů na obnovu nábřeží řeky Loučné v Litomyšli  3.10.2013
NábřežíÍ Loučné v Litomyšli: výsledky architektonické soutěže  2.9.2013
Nábřeží Loučné v Litomyšli bude mít po opravě přírodní ráz  26.6.2012
Litomyšl bude opravovat nábřeží Loučné a zeptá se obyvatel jak  5.4.2012

33 nominovaných děl České ceny za architekturu  1.6.2018Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz