Lobby pro Vodafone

Lobby pro Vodafone

Praha Stodůlky

(5. 1. 2018) IO Studio

   
 
 
 
 

Lobby pro Vodafone

Projekt Vodafone Lobby byl spojen s kompletní relokací společnosti z původního sídla do nové budovy West City ve Stodůlkách. Ze strany klienta zaznělo přání, aby vstupní lobby bylo navržené ve znamení v duchu očekávání pozitivní etapy společnosti. Interiér měl nést rovněž odkaz toho, co jsme pro Vodafone za uplynulých deset let vybudovali, a měli jsme tak navázat na předešlé projekty.
Atypičnost prostoru vstupní haly je daná výškovým otevřením do tří podlaží s celkovou výškou 12 m. Vnitřní severní strana je opticky propojena s dvěma podlažími pomocí ochozů, které nabízejí pohled směrem do lobby. Jižní fasáda je v celé ploše prosklená. Využili jsme její orientace, která umožňovala pracovat s přímým slunečním osvětlením. Před fasádu jsme z interiérové strany zavěsili stínicí paravány, vytvořené z drobně nalámaných větviček. Průchodem slunečních paprsků skrze strukturu větviček jsme docílili zajímavého nasvětlení interiéru. Pomocí kontrastů světla a stínů vržených na jednotlivé prvky interiéru vznikla jakási přirozená projekce, která se v průběhu dne mění.
Grafické řešení podlahy navazuje na organický tvar recepčního pultu umístěného ve středu dispozice. Jeho materiál má vytvářet pocit něčeho měkkého, iluzi trávy či mechu. Recepční pult se tvarově odkazuje na námi dříve realizované projekty pro Vodafone. Jeho tvar byl inspirován logem společnosti a umístění ve středu dispozice vychází z rovnováhy mezi půdorysem a výškou prostoru. Všechny interiérové prvky kromě židlí, jsou navržené IO Studiem.

Autorská zpráva

Autor: IO Studio, s.r.o. – Ing. arch. Luka Križek, Ing. Radek Bláha

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2014

 
 
 
 
50.0492395
14.3167980
Lobby pro Vodafone

Lobby pro Vodafone
Praha Stodůlky

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz