Lobkowicz chce u Mělníka postavit 850 domů, dva golfy a hotely

Lobkowicz chce u Mělníka postavit 850 domů, dva golfy a hotely

(8. 6. 2011) Mělník 7. června (ČTK) - Na soutoku Labe a Vltavy u Mělníka má vyrůst obytný komplex za 7,5 miliardy korun. Projekt stavby 859 domků, dvou golfových hřišť, hotelů a přístaviště na Labi chystá na 263 hektarech svých pozemků majitel mělnického zámku Jiří Lobkowicz. Peníze na to zatím nemá. Vzhledem k nákladnosti záměru bude hledat investory v zahraničí, uvedly dnešní Hospodářské noviny.

 
 
 
 

Lobkowicz chce u Mělníka postavit 850 domů, dva golfy a hotely

Mělník 7. června (ČTK) - Na soutoku Labe a Vltavy u Mělníka má vyrůst obytný komplex za 7,5 miliardy korun. Projekt stavby 859 domků, dvou golfových hřišť, hotelů a přístaviště na Labi chystá na 263 hektarech svých pozemků majitel mělnického zámku Jiří Lobkowicz. Peníze na to zatím nemá. Vzhledem k nákladnosti záměru bude hledat investory v zahraničí, uvedly dnešní Hospodářské noviny.

První stavby chce zahájit příští rok, celý projekt by měl být dokončen nejdéle do roku 2023. Lobkowicz má podle HN hotovou kompletní projektovou dokumentaci a všechna povolení. Mělničtí památkáři ani stavební odbor mělnické radnice ale zatím žádná povolení nevydali, sdělili dnes ČTK.

Vedoucí odboru výstavby a rozvoje mělnického městského úřadu Pavel Průcha ČTK řekl, že projektovou dokumentaci na projekt výstavby obytného komplexu s nimi investor dosud neprojednával. Odbor nevydával zatím ani územní souhlas, ani stavební povolení. "Je mi divné, kdyby měl pan Lobkowicz dokumentaci a nebyl ji tady projednávat," uvedl Průcha. Podle Hospodářských novin dokončil Lobkowicz projektovou dokumentaci před měsícem.

Územní plán s některými záměry, zejména s výstavbou domů, podle Průchy počítá. Lobkowicz v HN řekl, že slavnostní poklepání základního kamene se uskuteční příští rok na jaře. "Pokud by dokumentace měl projednané, tak se to i stihnout dá, ale je to hodně šibeniční termín," poznamenal Průcha.

Lokality na sever od Prahy zatím nebyly kvůli vyšší koncentraci průmyslu pro stavitele bytových a rodinných domů příliš atraktivní, řekla ČTK analytička realitní poradenské společnosti Jones Lang LaSalle Iva Nováková. "Plány pana Lobkowicze považujeme za velice ambiciózní, nicméně úspěšnost projektu jako celku bude pravděpodobně záležet na jeho nastavení, nafázování a hlavně nacenění," uvedla analytička.

Projekt má začít přestavbou rodinného zámku Hořín na pětihvězdičkový hotel za 650 milionů korun, devítijamkovým golfovým hřištěm a prvními bytovými domy. Jejich prodejem chce bývalý investiční bankéř Lobkowicz financovat další etapu projektu. Jeden metr čtvereční má stát 65.000 korun. V areálu s hotely, ale i bydlením pro seniory by mělo najít práci až 300 lidí.

Přestavbu komplexu rokokového zámku a přilehlých hospodářských stavení, který je státem chráněnou kulturní památkou, budou muset povolit také památkáři. Investor ale dosud na oddělení památkové péče mělnické radnice žádný projekt nepředložil. Vlastník je přitom ze zákona povinen projekt už v době přípravy s památkáři konzultovat.

"Z naší strany žádný projekt schválený není a bez našeho povolení se nesmí nic dělat, neboť se jedná o státem chráněné kulturní památky" uvedl vedoucí mělnických památkářů Jiří Dohnal. Aktivity, které povedou k obnově zámku, hospodářských stavební a také hrobky Lobkowiczů v Hoříně, památkáři podporují.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz