Long Story Short

Long Story Short

Koželužská 31, Olomouc

(6. 6. 2018) Denisa Strmisková

   
 
 
 
 

Long Story Short

V historickém centru Olomouce otevřel své brány nový hostel Long Story Short, který do města uvádí stylové ubytování v příjemném prostředí. Jeho název odkazuje na bohatou historii místa, na dispozici budovy s jednou dlouhou kontinuální chodbou a na krátkodobé ubytování, které hostel nabízí. Nachází se v cihlové budově Podkova, která byla postavena v 17. století. Ubytování se nachází pouze několik minut od hlavního náměstí i hlavních olomouckých pamětihodností.

Projekt iniciovala podnikatelka Eva Dlabalová, která ve spolupráci s interiérovou designérkou Denisou Strmiskovou a majitelkou objektu přebudovala jedno patro rozsáhlé historické budovy Podkova do podoby vstřícného, přátelského a kosmopolitního ubytování pro současné nomády i pro náročnější klientelu. Ubytování se může směle srovnávat s evropskými a světovými standardy. Hostel nabízí ubytování v několika soukromých a společných pokojích, celkem má kapacitu 56 lůžek. Soukromé ubytování nabízí komfort s vlastní koupelnou, větší společné pokoje, ve kterých nechybí ani originální prostorová řešení spacích zón, koupelnou nedisponují. To však vynahradí komfortně zařízené společné koupelny pro pány i pro dámy. Recepce, která zároveň funguje i jako společenská místnost a kavárna, je srdcem hostelu, který se rozvíjí kolem centrálního dvora na celém půdorysu patra ve tvaru písmene U. Kromě ubytování hostel nabízí snídaňový servis a drobné občerstvení v podobě malého bistra.

Celá koncepce hostelu vznikla od nuly, včetně veškerého vybavení a výtvarného řešení. Hlavní myšlenkou bylo podtrhnout historický genius loci a citlivými úpravami ho obohatit o současný design. Organicky zaklenutá chodba, která vede od recepce do všech pokojů, je z každého úhlu pohledu jiná. Její formy zvýrazňuje nenápadná a přesto sofistikovaná práce se světlem, pro kterou se autorka inspirovala ve scénografii. Bílá omítka kontrastuje s černými detaily i citlivým výběrem pastelových odstínů, kterými je čalouněn jednoduše navržený sedací nábytek, seskupený do podoby intimních zón.  
Většina vybavení vznikla na zakázku. Pro pokoje byly navrženy postele, zrcadla, svítidla, poličky i vybavení koupelen ve spolupráci s lokálními výrobci. To vše designérka sladila s modernistickým designem minulého století nebo současnými detaily. Minimalistický navigační systém vychází z komplexního vizuálního stylu hostelu. Pochází z dílny grafického designéra Jana Košátka. Některé prostory hostelu jsou také dekorovány originálními uměleckými díly českého výtvarníka Davida Minaříka.

Tisková zpráva
Foto: Josef Kubíček


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2017

 
 
 
 
49.5978962
17.2582576
Long Story Short

Long Story Short
Koželužská 31
Olomouc

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz