LOOX Prosek Apartments

LOOX Prosek Apartments

(25. 10. 2018) Autorem projektu je studio Qarta architektura

   
 
 
 
 

LOOX Prosek Apartments

Pražský Prosek oživí moderní bytový polyfunkční dům. Developerská společnost V Invest dne 23. října 2018 oficiálně představila projekt LOOX Prosek Apartments, v rámci kterého vznikne u křižovatky ulic Litoměřická a Vysočanská v 11 nadzemních podlažích 75 nových bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk a 10 maloplošných ubytovacích jednotek s dispozicí 1+kk, které jsou vhodné například jako startovací bydlení. V přízemí a prvním patře bytového domu budou k dispozici komerční prostory s celkovou plochou 860 metrů čtverečních. V 10 nebytových jednotkách tak mohou vzniknout například kavárny, showroomy či menší obchody a další služby. Cena ubytovacích jednotek začíná na 1,7 milionu korun a byty si budou moci zájemci pořídit od 3,1 milionu korun.

Nové byty nabídnou obytnou plochu od 34 do 107 m2 a budou standardně vybaveny celou řadou kvalitních materiálů a designových prvků. Budou například osazeny velkoformátovými okny se sníženým parapetem, díky kterým bude v bytech dostatek světla po celý rok. Z velkoformátových oken bude ve vyšších patrech nádherný výhled na pražské panorama či na 11hektarový Park Přátelství vybudovaný na základě návrhu architekta Otakara Kuči. Díky kvalitním plastovým oknům s trojskly přitom zůstane i přes vyšší plochu oken zachována energetická úspornost bytových jednotek. 

Součástí bytového domu bude rovněž 10 ubytovacích jednotek s dispozicí 1+kk a s velikosti od 22 do 35 m2

Samozřejmostí budou rovněž podlahové krytiny v dřevěných dekorech či moderní interiérové dveře s obložkami a výškou nadpraží zvýšenou na 210 cm. Byty budou vybaveny také nadstandardně vybavenými koupelnami s velkoformátovými obklady a sanitárním zařízením prestižních značek. Většina bytů bude mít k dispozici balkon, lodžii či terasu. Celý bytový dům je koncipovaný jako blok se dvěma věžemi o 11 nadzemních podlažích po stranách a se 4 nadzemními podlažími uprostřed. Obě věže budou směrem k sobě opatřeny hladkou venkovní omítkou s viditelnými tahy, zatímco směrem ven bude fasáda budovy opatřena cihelnými páskami.

Aby se obyvatelům domu i blízkého okolí v místě dobře žilo, získá prostor za domem moderní parkovou úpravu včetně kaskádových schodů. „Jelikož je dům zasazen do plně rozvinutého území, museli jsme se v našem návrhu vypořádat s celou řadou výzev, ať již jde o jeho nárožní podobu, vliv okolní zástavby či průchodnost územím. Parková úprava za domem elegantně navazuje na vedlejší Park Přátelství a umožňuje přirozený pohyb obyvatel v okolí domu,“ dodává Ing. arch. David Wittasse ze studia Qarta architektura.

Výstavba projektu LOOX Prosek Apartments začne v prvním čtvrtletí roku 2019 a její dokončení je plánované na konec roku 2020. 
www.looxprosek.cz

tisková zpráva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz