LOOX Prosek Apartments

LOOX Prosek Apartments

(25. 10. 2018) Autorem projektu je studio Qarta architektura

   
 
 
 
 

LOOX Prosek Apartments

Pražský Prosek oživí moderní bytový polyfunkční dům. Developerská společnost V Invest dne 23. října 2018 oficiálně představila projekt LOOX Prosek Apartments, v rámci kterého vznikne u křižovatky ulic Litoměřická a Vysočanská v 11 nadzemních podlažích 75 nových bytů s dispozicemi 1+kk až 4+kk a 10 maloplošných ubytovacích jednotek s dispozicí 1+kk, které jsou vhodné například jako startovací bydlení. V přízemí a prvním patře bytového domu budou k dispozici komerční prostory s celkovou plochou 860 metrů čtverečních. V 10 nebytových jednotkách tak mohou vzniknout například kavárny, showroomy či menší obchody a další služby. Cena ubytovacích jednotek začíná na 1,7 milionu korun a byty si budou moci zájemci pořídit od 3,1 milionu korun.

Nové byty nabídnou obytnou plochu od 34 do 107 m2 a budou standardně vybaveny celou řadou kvalitních materiálů a designových prvků. Budou například osazeny velkoformátovými okny se sníženým parapetem, díky kterým bude v bytech dostatek světla po celý rok. Z velkoformátových oken bude ve vyšších patrech nádherný výhled na pražské panorama či na 11hektarový Park Přátelství vybudovaný na základě návrhu architekta Otakara Kuči. Díky kvalitním plastovým oknům s trojskly přitom zůstane i přes vyšší plochu oken zachována energetická úspornost bytových jednotek. 

Součástí bytového domu bude rovněž 10 ubytovacích jednotek s dispozicí 1+kk a s velikosti od 22 do 35 m2

Samozřejmostí budou rovněž podlahové krytiny v dřevěných dekorech či moderní interiérové dveře s obložkami a výškou nadpraží zvýšenou na 210 cm. Byty budou vybaveny také nadstandardně vybavenými koupelnami s velkoformátovými obklady a sanitárním zařízením prestižních značek. Většina bytů bude mít k dispozici balkon, lodžii či terasu. Celý bytový dům je koncipovaný jako blok se dvěma věžemi o 11 nadzemních podlažích po stranách a se 4 nadzemními podlažími uprostřed. Obě věže budou směrem k sobě opatřeny hladkou venkovní omítkou s viditelnými tahy, zatímco směrem ven bude fasáda budovy opatřena cihelnými páskami.

Aby se obyvatelům domu i blízkého okolí v místě dobře žilo, získá prostor za domem moderní parkovou úpravu včetně kaskádových schodů. „Jelikož je dům zasazen do plně rozvinutého území, museli jsme se v našem návrhu vypořádat s celou řadou výzev, ať již jde o jeho nárožní podobu, vliv okolní zástavby či průchodnost územím. Parková úprava za domem elegantně navazuje na vedlejší Park Přátelství a umožňuje přirozený pohyb obyvatel v okolí domu,“ dodává Ing. arch. David Wittasse ze studia Qarta architektura.

Výstavba projektu LOOX Prosek Apartments začne v prvním čtvrtletí roku 2019 a její dokončení je plánované na konec roku 2020. 
www.looxprosek.cz

tisková zpráva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz