Luční dům

Luční dům

Okružní, 54351, Špindlerův Mlýn

(21. 7. 2016) Design bytů je postaven na ořechových podlahách KÄHRS.

   
 
 
 
 

Luční dům

Místo: Špindlerův Mlýn
Investor: S T A K O, spol. s r. o.
Generální projektant: Tomáš Vymetálek Architects, s. r. o.
Generální dodavatel: S T A K O, spol. s r. o.
Dokončeno: 11/2015

Podlahy KÄHRS:
KÄHRS, kolekce Linnea Living, Ořech americký Cocoa – 320 m2
KÄHRS, kolekce Spirit Unity, Ořech Orchard – 1880 m2
KÄHRS, kolekce Spirit Unity, Dub Arctic – 210 m2
KÄHRS, kolekce Spirit Rugged, Dub Husk – 140 m2
KÄHRS, kolekce Grande, Dub Castillio – 120 m2
KÄHRS, kolekce Founders, Dub Johan – 160 m2

Rezidenční developerský projekt Luční dům je postaven v blízkosti centra Špindlerova Mlýna na místě, kde v minulosti stál hotel Wiesenhaus - Luční dům. Hotel později vystřídalo ubytovací zařízení podniku Aero.

Nově postavený moderní Luční dům nabízí 47 bytových jednotek rozmanitých velikostí a typů dispozičního uspořádání od garsoniér po velkorysé koncepty bydlení na ploše převyšující 250 m2 podlahové plochy. Nejvíce jsou zastoupeny jednotky 3+kk a 4+kk. V budově je navržen dostatečný počet vnitřních garážových stání a sklepů.

Šestipodlažní chodbový dům je situovaný v zářezu ve velmi svažitém terénu. V 1. PP a částečně v 1. NP jsou umístěna garážová stání ve společných garážích a další nebytové příslušenství. V části 1. NP a všech dalších nadzemních podlažích jsou byty. V objektu je centrální schodiště s výtahem.
Konstrukčně je objekt navržený jako stěnový obousměrný systém s křížem vyztuženými železobetonovými monolitickými deskami. Z hlediska statického jsou stěny spodních podlaží navrženy jako železobetonové monolitické, ve vyšších podlažích jsou stěny zděné z keramických cihelných bloků. Objekt je založen plošně na skalním podloží. Střecha nad objektem je železobetonová desková.

Na fasádě vizuálně dominují plochy dřevěného obkladu ze západního červeného cedru a kontrastují s omítanými částmi plochy. V rozsahu soklů je použit kamenný obklad. Okna jsou velkoformátová s dřevěnými rámy. Design bytů je postaven na ořechových podlahách KÄHRS v kombinaci s velkoformátovými italskými dlažbami, na ušlechtilých zařizovacích předmětech a vybavení.

Nejen k pokládce na podlahy bylo využito celkem 2830 m2 třívrstvé dřevěné krytiny švédské značky KÄHRS. Jedná se o šest různých dekorů dřevin dub a ořech. Největší zastoupení, v rozsahu 1880 m2, má dekor Ořech Orchard z kolekce Spirit Unity. Jednolamelové dílce, z výroby vybavené zámkovým spojem Woodloc a ošetřené matným lakem, vynikají nízkou konstrukční tloušťkou pouhých 10,2 mm.

K neobvyklému, přitom velmi atraktivnímu zpracování došlo u dekoru Dub Johan z rustikální kolekce Founders. Palubkami ve formátu 2420x187x15 mm byly u vybraných interiérů obloženy také stěny a stropy, čímž prostory získaly zcela originální „3D“ rozměr. Tento olejovaný dubový dekor má přirozenou strukturu s přiznanými letokruhy a suky, umocněnou technikami ručního škrábání a kartáčování. Jde o nový trend, další zajímavou možnost využití podlahových krytin, které se stále častěji stávají dominantou interiérů.

Oproti podlahám z masivu jsou vícevrstvé podlahy Kährs s více než stopadesátiletou tradicí o 75 % stabilnější, odolné proti prohýbání, vyboulení či praskání, a to i s ohledem na výkyvy teplot. Výroba vrstvených podlah navíc vede k šetrnějšímu využívání surovin, výrobce dbá na ekologické zpracování a dřevo pořizuje výhradně od prověřených subdodavatelů.

Dřevěné podlahy pokrývají plochu všech bytů s výjimkou vstupních místností, koupelen a WC, kde se nachází keramická dlažba. Na centrální chodbě najdete koberec. Pokládka probíhala na čistý, rovný a suchý podklad z betonového potěru (cementové mazaniny). Ve většině případů se jednalo o plovoucí způsob pokládky na pěnovou protihlukovou podložku Kährs ALVT tloušťky 2 mm. K celoplošnému lepení bylo použito lepidlo na parkety PCI PAR 365. Doplňme ještě obvodové lišty HOCO, kterými se podlahová krytina zakončovala kolem stěn. Na dodání a realizaci dřevěných podlah se podílela společnost Kratochvíl parket profi, s. r. o., která je výhradním distributorem značky Kährs pro český trh, s partnerskou firmou Floor for all, s. r. o.
www.lucnidumspindl.cz

Foto: Ondřej Mika

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2016, str. 60-61

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

  Výrobci/dodavatelé

Bohunická cesta 328/1

664 48 Moravany u Brna

Telefon +420 547 212 811

info@kpp.cz

http://www.kpp.cz

 
 
 
 
50.7321322
15.6102299
Luční dům

Luční dům
Okružní, 54351
Špindlerův Mlýn

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz