Malostranské náměstí se mění

Malostranské náměstí se mění

Malostranské náměstí, Praha 1

(29. 6. 2016) Parkoviště končí. Na náměstí by se nově měly konat kulturní a společenské akce.

 
 
 
 

Malostranské náměstí se mění

(ČTK) - Na pražské Malostranské náměstí byly umístěny přenosné značky, které zakazují parkování aut v dolní části plochy před budovou fakulty. Začne platit od půlnoci ze čtvrtka 30. června na pátek 1. července. ČTK to potvrdily náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice) a mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Zavření parkoviště oznámil magistrát před několika měsíci. Praha tam chce nově pořádat kulturní a společenské akce.

"V tuto chvíli jsou u vjezdu na parkoviště z každé strany dopravní značky zakazující zastavení s informací, že od 1. července 2016 je parkoviště včetně příjezdu uzavřeno. Prosíme všechny o spolupráci a majitele vozidel o jejich přemístění," uvedla Kolínská.

Řidiči se u vjezdu na parkoviště před budovou Matematicko-fyzikální fakulty UK z cedule také dozvědí, že pokud nechají své auto na parkovišti po půlnoci 30. června, může být odtaženo. Omezení se netýká východní části náměstí u Lichtenštejnského paláce.

"V pátek převezme TSK od provozovatele parkoviště a následně ho začne čistit a provádět zde drobné opravy. Obsluha parkoviště o budoucím zákazu informuje řidiče také ústně," uvedla Lišková. Zda se bude v pátek na náměstí primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) avizovaná kulturní akce, zatím není jasné.

Na náměstí by se nově měly konat kulturní a společenské akce. Program bude od července do konce října koordinovat ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Petr Hlaváček. Poté bude projekt vyhodnocen a IPR zaměstná koordinátora programu. Vznikne také webový portál, přes který se budou moci zájemci hlásit se záměry pořádat na náměstí nějaký program.

"Každý Pražan i návštěvník si bude moci užít krásu Malostranského náměstí při posezení s přáteli. Prostor jsme nabídli také obyvatelům Malé Strany, jejich dobré sousedské vztahy jsou přínosem pro celé město," uvedla Kolínská.

Odborná porota vloni v září 2014 v mezinárodní architektonické soutěži vybrala návrh architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Petra Horského. Nyní magistrátní odbor technické vybavenosti dopracovává studii regenerace, kterou musí následně projednat a schválit pražští radní.

Proti zrušení parkoviště, které leží nedaleko Poslanecké sněmovny, se před časem postavili někteří poslanci, mezi nimi byl například Roman Váňa z ČSSD, zapochyboval také František Laudát (TOP 09).

Související články:

Z Malostranského náměstí má zmizet parkoviště k 1. červenci 2016 22.2.2016
Diskutovaná oprava Malostranského náměstí vyjde na 100 milionů 17.9.2015
Jak bude vypadat Malostranské náměstí? Architektonická soutěž zná vítěze 22.9.2014
Návrhy na rekonstrukci Malostranského náměstí jsou na webu 10.10.2014
Malostranské náměstí v Praze už nebude parkovištěm 20.6.2014

IPR: Malostranské náměstí

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.0886429
14.4027749
Malostranské náměstí se mění

Malostranské náměstí se mění
Malostranské náměstí
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz