Malostranské náměstí v Praze už nebude parkovištěm

Malostranské náměstí v Praze už nebude parkovištěm

(20. 6. 2014) 19. června - Pražský magistrát dnes vypsal mezinárodní urbanisticko-architektonickou soutěž na ideové řešení Malostranského náměstí. Výsledky zveřejní už v září.

 
 
 
 

Malostranské náměstí v Praze už nebude parkovištěm

19. června - Pražský magistrát dnes vypsal mezinárodní urbanisticko-architektonickou soutěž na ideové řešení Malostranského náměstí. Výsledky zveřejní už v září.


„Dnes se na celé ploše horní i dolní části náměstí nachází parkoviště, což je v rozporu s významem a potenciálem náměstí. Prostor v žádném ohledu neslouží jako veřejné a reprezentativní prostranství. Není zde důvod zastavit se a posedět,“ říká architekt Jan Šépka z Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), který vypsání soutěže připravuje a koordinuje.

Praha chce nyní vyhodnotit potenciál Malostranského náměstí a získat široké spektrum pohledů na možnost jeho využití. Soutěžící mohou své návrhy zaslat do 5. září, výsledky budou známé na konci září 2014. Soutěž je vyhlašována jako „ideová“, na základě jejích výsledků Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy doporučí vyhlašovateli vybraný návrh k realizaci. Porotě předsedá uznávaný česko-švýcarský architekt a univerzitní profesor Miroslav Šik.

Malostranské náměstí je nejen z historického hlediska jedním z nejvýznamnějších prostranství Prahy. Zároveň je místem vysoké reprezentační a památkové hodnoty a oblastí, kam míří mnoho zahraničních i tuzemských návštěvníků.

Jako jeden z podkladů pro zadání architektonické soutěže slouží i názory veřejnosti získané prostřednictvím dotazníků a během diskuzního setkání Praha pro lidi (www.prahaprolidi.cz), které v červnu uspořádal IPR. Většina dotázaných podporuje omezení parkovacích míst a vytvoření pobytového prostranství. Přestavbu náměstí podporuje také petice s více než 5000 podpisy.

Více informací na www.iprpraha.cz/souteze

tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz